ایرنا/ مدیر امور آب و فاضلاب مریوان گفت: مصرف آب مشترکان این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته که شیوع کرونا و ضرورت رعایت بهداشت فردی از جمله عوامل موثر در این افزایش است.

محمد رشیدی، مدیر امور آب و فاضلاب مریوان با بیان اینکه رسم فرش شویی در اسفند پارسال و شهریور ماه جاری و نیز گرمای هوا در افزایش ۵۰ درصدی مصرف آب موثر بوده است، اظهار داشت: بدلایل ذکر شده، شبکه توزیع آب دچار مشکل و نقاط مرتفع مریوان با افت فشار آب مواجه شدند.
وی با اشاره به اینکه آب شرب مورد نیاز مردم مریوان از چاه‌های حفر شده تامین می‌شود، اضافه کرد: برای رفع مشکل افت فشار آب، یکی از چاه‌ها مهندسی مجدد شد و عملیات حفر یک حلقه چاه را در کمترین زمان با پنج میلیارد ریال هزینه نیز انجام دادیم که اکنون این چاه در مدار قرار گرفته و آرامش به شبکه توزیع آب مریوان بازگشته است.
مدیر امور آب و فاضلاب مریوان از انجام گشت‌های متعدد برای فرهنگ‌سازی مقابله با مصارف غیرمتعارف به‌ویژه در بحث شستن فرش در این شهر خبر داد و یادآور شد: تلاش ما این است که از طریق سد گاران آب پایدار را برای دراز مدت شهر مریوان تامین کنیم.

رشیدی با بیان اینکه در ضلع شرقی این شهر پروژه‌هایی برای انتقال آب تعریف شده است، افزود: سه کیلومتر خط انتقال آب از سد گاران به این نطقه از مریوان باقی مانده تا به صورت موقت حدود ۲۰۰ لیتر آب در ثانیه به محلات شرقی این شهر تزریق شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online