ایرنا/ مسئول واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف مهاباد گفت: ۳۰ پرونده در راستای اجرای طرح بازرسی و نظارت ویژه بازگشایی مدارس در این شهرستان برای واحدهای صنفی تشکیل شده است.

یوسف شریف‌زاده، مسئول واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف مهاباد اظهار کرد: شناسایی این واحدهای متخلف در راستاس اجرای طرح نظارتی بازگشایی مدارس که همزمان با سراسر کشور در مهاباد نیز از چهاردهم شهریور آغاز شده و تا اول مهرماه ادامه دارد، انجام گرفته است.
وی با بیان اینکه در این طرح ۲۰ بازرس در قالب دو اکیپ ۱۰ نفره با حضور نمایندگان نهادهای مربوطه بر بازار نوشت افزار نظارت می‌کنند، ادامه داد: در این مدت گرانفروشی، درج‌نکردن قیمت، فاکتور و تقلب، عمده تخلفات شناسایی شده در این طرح بوده که طی آن ۳۰ پرونده به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.
مسئول واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف مهاباد بیان کرد: هدف از اجرای این طرح نظارتی، اعمال نظارت پیشگیرانه و جلوگیری از سواستفاده احتمالی عرضه‌کنندگان نوشت‌افزار و لوازم‌التحریر با رویکرد حمایت از تولیدات داخلی است.
شریف‌زاده اظهار کرد: جلوگیری از عرضه انواع اقلام نوشت ‌افزار تقلبی و غیراستاندارد وارداتی و برخورد قانونی با کالاهای قاچاق در سطح بازار، رعایت درج قیمت مصرف کننده کالاها و رعایت درصد سود مجاز در مقاطع عمده و خرده فروش از دیگر موضوعات مورد پایش در طرح نظارتی یاد شده است.
وی اضافه کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف و گران‌فروشی مراتب را به شماره تلفن‌های ۱۲۴ و ۴۲۴۴۹۹۷۴ گزارش دهند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today