سپهر غرب/ رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت: یک‌هزار پاکبان شاغل در شهرداری‌های مناطق مختلف همدان در برابر بیماری هپاتیت B، کزاز و دیفتری واکسینه می‌شوند.

محمد خیراندیش، رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان با بیان اینکه پاکبان‌ها در معرض انواع آلودگی‌های محیطی و شغلی هستند، اظهار کرد: واکسیناسیون به‌موقع در افزایش سطح ایمنی آن‌ها مؤثر است.
وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون پاکبانان در طول چهار روز انجام می‌شود، تصریح کرد: برای شهرداری هر منطقه یک روز مشخصی تعیین شده است.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان تأکید کرد: تدابیر بهداشتی و ایمنی برای حضور پاکبانان در محل انجام واکسیناسیون اندیشیده شده و قرار است براساس سیستم نوبت‌دهی و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در محل حاضر شوند.
خیراندیش با بیان اینکه پاکبانان به‌خاطر تماس مستقیم با آلودگی‌های محیطی بیش از دیگران در معرض ابتلا به انواع ویروس‌ها به‌ویژه کرونا هستند، گفت: حفظ سلامتی این عزیزان جزء اولویت‌های ما است.
وی با تأکید بر اینکه تنها راه پیشگیری از کرونا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی است، اظهار کرد: استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمع و میهمانی‌های خانوداگی مهم‌ترین راهکار پیشگیری از کرونا است.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان در بخش دیگری به ضرورت انجام واکسیناسیون کودکان اشاره کرد و گفت: واکسیناسیون ویژه کودکان باید به‌طور منظم انجام شود و خانواده‌ها هرگز به‌خاطر کرونا واکسیناسیون را به تأخیر نیندازند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today