ایسنا/ شمار مبتلایان قطعی به بیماری نوظهور کروناویروس در مجموعه دو دانشگاه علوم پزشکی مستقر در استان سمنان از مرز 3130 نفر گذشت.

نوید دانایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از مثبت شدن آزمایش کروناویروس 17 بیمار دیگر در 6 شهرستان تحت‌پوشش علوم پزشکی سمنان خبر داد و اظهار کرد: با شناسایی این تعداد در 48 ساعت گذشته شمار مبتلایان در شهرستان‌های تحت‌پوشش علوم پزشکی سمنان به یک‌هزار و 533 نفر رسید.
وی از تداوم شرایط قرمز کرونایی در این استان خبر داد و افزود: متاسفانه روند ابتلا در استان سمنان همچنان سیر صعودی دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اشاره به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی شهروندان تصریح کرد: رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی، حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز جدی از اجتماعات و دورهمی‌ها می‌تواند همکاران ما را در کنترل این بیماری در استان کمک کند تا کمتر شاهد ابتلاء و مرگ هم‌استانی در اثر این ویروس منحوس جهان‌گیر باشیم.
رضا چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نیز اظهار کرد: با شناسایی 25 مورد دیگر در هفته جاری، شمار مبتلایان قطعی در دو شهرستان تحت پوشش این دانشگاه به یک‌هزار و 601 نفر رسیده است.
وی بر ضرورت توجه عموم شهروندان به توصیه‌های وزارت بهداشت تاکید و تصریح کرد: رعایت فاصله فیزیکی ، استفاده از ماسک و پرهیز جدی از حضور در اجتماعات و دورهمی‌ها و... همچنان مورد تاکید ویژه است و انتظار جدی داریم که عموم شهروندان با همکاری و همراهی با ایثارگران حوزه سلامت، به کنترل این بیماری عالم‌گیر و مقابله با آن کمک کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به لزوم شناسایی سریع مبتلایان و ناقلان گفت: همکاران ما در مراکز 16 ساعته و بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود آماده خدمات درمانی و تشخیصی به بیماران مشکوک به کرونا هستند.
این متخصص اپیدمیولوژی از معاینه ، معالجه و تهیه نمونه برای آزمایش‌های تشخیصی از بیماران مشکوک در این مراکز خبر داد و تصریح کرد: انتظار می‌رود افراد دارای بیماری زمینه‌ای، سالمندان و آن دسته از شهروندانی که علائم بیماری‌های ویروسی و شبه کرونایی را دارند با حساسیت بیشتری به این توصیه توجه کرده و در صورت مشاهده این علائم در اولین فرصت به مراکز 16ساعته و یا بیمارستان شاهرود مراجعه کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today