مهر/ جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان از انهدام یک باند سازمان یافته قاچاق محصولات دخانی و کشف ۴۱۴ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق در شهرستان زاهدان خبر داد.

سردار احمد طاهری، جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان ابراز کرد: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان در راستای طرح مقابله با قاچاق کالا با انجام یک سری اقدامات تخصصی اعضای یک باند حرفه‌ای قاچاق محصولات دخانی را که قصد داشتند به‌وسیله یک دستگاه اتوبوس، محموله بزرگ سیگار خارجی را از شهرستان زاهدان به مناطق مرکزی کشور انتقال دهند شناسایی کردند.
وی افزود: در نهایت صبح امروز مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان با انجام یکسری اقدامات گسترده اطلاعاتی اتوبوس مذکور را در محور " زاهدان- بم " شناسایی و آن را با علائم هشدار دهنده متوقف کردند.
جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: مأموران در بازرسی از خودروی مذکور تعداد ۴۱۴ هزار نخ انواع سیگار خارجی قاچاق را که به طرزی ماهرانه داخل اتوبوس جاساز شده بود، کشف کردند.
وی بیان کرد: ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان اداره گمرک استان پنج میلیارد و 500 میلیون ریال بر آورد شده است.
طاهری با اشاره به توقیف این اتوبوس، تصریح کرد: در این رابطه سه فرد متخلف دستگیر و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند. 
جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه پدیده قاچاق کالا ضربه مهلکی به اقتصاد کشور وارد می‌کند بر عزم جدی پلیس در برخورد با این پدیده تأکید و از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص با تماس ۱۱۰ در اختیار پلیس قرار دهند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today