باشگاه خبرنگاران/ رشته طب سوزنی برای نخستین بار در شرق کشور، در دانشکده طب ایرانی و مکمل مشهد ایجاد شد.

مهدی یوسفی رئیس دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: رشته طب سوزنی برای نخستین بار در شرق کشور در دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور ۶ دانشجوی دکترای تخصصی و دو شهریه پرداز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران راه اندازی شد.
وی افزود: دانشجویان رشته طب سوزنی از بین پزشکان عمومی انتخاب می‌شوند که در آزمون سراسری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نمره قبولی را در رشته طب سوزنی به‌دست آورده باشند.
رئیس دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: دانشجویانی که در آزمون کتبی و مصاحبه امتیاز لازم را کسب کرده‌اند با نظر استادان گروه طب چینی دانشکده طب ایرانی و مکمل مشهد و دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران آموزش‌های لازم را طبق مصوبه وزارت بهداشت به دو شکل تئوری و عملی دریافت می‌کنند؛ علاوه براین آموزش بالینی دانشجویان نیز در درمانگاه طب سوزنی بیمارستان امام رضا(ع) انجام خواهد شد.
یوسفی بیان کرد: در این دوره آموزشی ۴ ساله دانشجویان با مبانی طب چینی و نحوه استفاده از طب سوزنی در درمان بیماری‌های رایج آشنا می‌شوند.
وی تصریح کرد: اثربخشی طب سوزنی در بسیاری از بیماری‌های عملکردی مشهود است و این سبک درمانی می تواند در کمک به درمان بسیاری از بیماری‌ها به ویژه میگرن، انواع درد‌های عضلانی، اختلالات گوارشی، ترک اعتیاد، کاهش اشتها و بیماری‌های عمومی بدن موثر باشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar