باشگاه خبرنگاران/ رییس دانشگاه علوم پزشکی از روند افزایشی آمار مبتلایان به کرونا در خراسان شمالی خبر داد.

سیداحمد هاشمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: در دور اول شیوع کرونا، ابتلا به این ویروس در استان با تاخیر آغاز شد و با شیب ملایم همراه بود.
وی با یادآوری اینکه پیک دوم این بیماری از ۲ ماه قبل با شدت بیشتری شروع شد، افزود: تعداد موارد بستری در پیک دوم به ۲۹۰ نفر هم رسید، به همین میزان تعداد مرگ و میر هم سیر صعودی به خود گرفت.
رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به فوت روزانه ۶ تا ۷ نفر در اثر ابتلا به کرونا در ۲ ماه اخیر، عنوان کرد: میانگین سنی فوت شدگان ۶۰ سال به بالا و افراد پرخطر را شامل می‌شود، البته در مواردی افرادی با سنین پایین‌تر هم مشاهده شده است.
هاشمی در خصوص افزایش آمار ابتلا بانوان به این ویروس اظهار کرد:هنوز دلیل مشخصی برای این موضوع اعلام نشده است، اما شاید حساسیت و توجه بیشتر خانم‌ها به وضعیت سلامت و مراجعه به پزشک، آمار ابتلا را بیشتر نشان می دهد.
وی با بیان اینکه هیچ کمبود دارویی در استان وجود ندارد، گفت: در حال حاضر هیچگونه دارویی که تاثیر مستقیم بر روی این ویروس بگذارد وجود ندارد، بهترین درمان بحث مراقبتی و رعایت دستور العمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به اینکه ناوگان حمل ونقل عمومی کمترین رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را داشت، افزود: بانک‌ها، دفاتر پیشخوان دولت و رستوران‌ها علیرغم تذکرات بسیار و لزوم استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت خود، دستور العمل‌ها بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را به‌طور کامل رعایت نمی‌کنند.
هاشمی در خصوص توزیع واکسن آنفولانزا عنوان کرد: این واکسن برای همه افراد جامعه نیاز نیست، اولویت استفاده آن، مادران باردار، کودکان زیر ۵ سال و بیماران دارای نقص ایمنی است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today