ایرنا/ رئیس اداره ورزش و جوانان دلفان گفت: شیوع ویروس کرونا طی ۶ ماه گذشته ۲۲ میلیارد ریال خسارت به ورزش این شهرستان وارد کرد.

مسلم یوسفی، رئیس اداره ورزش و جوانان دلفان روز سه‌شنبه اظهار داشت: بسیاری از باشگاه های ورزشی دلفان در مکان های اجاره ای هستند که با شیوع بیماری و تعطیلی فعالیت های ورزشی، ۲۱ باشگاه آقایان و هشت باشگاه ویژه خانم ها متضرر شده اند.
وی افزود: همزمان با شیوع ویروس کرونا اولین مجموعه هایی که داوطلبانه  اقدام به تعطیلی اماکن خود کردند، باشگاه های ورزشی بودند و کلاس های ورزش تابستانه هم به طور کامل لغو شد.
وی اظهار داشت: با لغو برنامه های ورزشی اوقات فراغت تابستانه به ظرفیت ۱۰ هزار نفر در ۲۸ رشته مناطق شهری و روستایی این شهرستان هیچ درآمدی نصیب مریبان نشد.
رییس اداره ورزش و جوانان دلفان افزود: در این مدت با تدبیر دولت اقداماتی برای بخشش اجاره بهای اماکن ورزشی صورت گرفت و ۳۱ باشگاه ورزشی شهرستان برای دریافت تسهیلات ۱۲۰ میلیون ریالی کرونا به بانک های عامل معرفی شدند.
یوسفی ادامه داد: تاکنون چهار میلیارد ریال از این تسهیلات پرداخت شده است که از مدیران بانک‌ها درخواست می شود با تسریع در این روند، بخشی از مشکلات حوزه ورزش را حل کنند.
وی تاکید کرد: تسهیلات جبران خسارت کرونا به افرادی که فاقد مدرک مربیگری رسمی یا مجوز رسمی تاسیس اماکن ورزشی هستند تعلق نمی‌گیرد.
شهرستان دلفان  با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت، چهار هزار ورزشکار سازمان یافته و ۲۸ هیات ورزشی فعال دارد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today