ایرنا/ فرماندار کرمانشاه پس از بازدید صبح پنجشنبه از شهرک کرناچی اعلام کرد که سطح سیلاب معابر این منطقه یک متر کاهش یافته است.

استاندار و معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، فرماندار و شمار دیگری از مدیران کرمانشاه از سه شنبه شب که آب رودخانه قره سو وارد معابر و منازل شهرک کرناچی شده بود بارها از این محله دیدن کردند.
هوشنگ بازوند عصر چهارشنبه در آخرین بازدید خود از کرناچی وضعیت معابر این منطقه را مورد بررسی قرار داد و از نزدیک با آسیب دیدگان سیل این شهرک که در یکی از مدارس اسکان پیدا کرده بودند، دیدار کرد.
به دنبال بارش های شدید یکشنبه و دوشنبه هفته جاری آب رودخانه قره سو شهر کرمانشاه که از سراب روانسر سرچشمه می گیرد، به شدت افزایش یافت و موجب آبگرفتگی حدود 200 واحد مسکونی شهرک کرناچی شد که در بستر و حریم این رودخانه احداث شده بودند.
شهرک کرناچی که در خروجی جاده سنندج واقع است، حدود چهار هزار خانوار با جمعیت 20 هزار نفر دارد و پیش از این روستا بوده و اکنون در محدوده قانونی شهر کرمانشاه جا گرفته است.
53 درصد از جمعیت 2 میلیون نفری استان در شهرستان کرمانشاه ساکن هستند.
سامانه بارشی قوی که یکشنبه شب وارد آسمان استان کرمانشاه شد در 24 ساعت فعالیت سبب بارش شدید و به دنبال آن آبگرفتگی و سیل شد.
سیلاب خسارت فراوانی به زیرساخت‌های این استان به ویژه در حوزه کشاورزی و راه وارد کرد.
شدت بارش‌ها و سیل در شرق و جنوب شرقی استان در شهرستان‌های هرسین، کنگاور و صحنه بیشتر بود.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 32 شهر و 2 هزار و 622 روستا است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today