فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: 32 بیمار مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته در استان شناسایی شدند.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد:‌ 32 بیمار مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته در استان شناسایی شدند.
وی خاطرنشان کرد:‌ در حال حاضر 154  بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: در حال حاضر 73 بیمار کرونایی در سنندج،  21 بیمار در سقز، 11 بیمار در مریوان، 16 بیمار در قروه، 11 بیمار در بیجار، 9 بیمار در کامیاران، 2 بیمار در دیواندره، 10 بیمار در بانه و یک بیمار کرونایی در شهر سروآباد بستری هستند.
رضاعی تصریح کرد: حال 30 بیمار مبتلا به کرونا در استان وخیم و در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.
وی با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته تا کنون هیچ بیمار مبتلا به کرونا در استان فوت نشده است، گفت: از آغاز شیوع این ویروس تا کنون در مجموع 450 نفر در این استان بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند.
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، از شیوع کرونا ویروس تا کنون 159 نفر در سنندج، 85 نفر در سقز، 39 نفر در قروه، 38 نفر در کامیاران، 33نفر در بانه، 33 نفر در دیواندره، 27 نفر در بیجار، 26 نفر در مریوان و 10نفر در دهگلان جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.
رضاعی بر افزایش رعایت دستورات بهداشتی به صورت سریع در شهرستان‌ها تاکید کرد و افزود:  باید به‌ سرعت از گردش ویروس با رعایت اصول بهداشت کم کنیم.
وی خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online