رکنا/ سخنگوی قوه قضائیه ایران در حاشیه جلسه هیات عمومی قضات دیوان عالی کشور در جمع خبرنگاران درباره رسیدگی نهایی به پرونده روح الله زم گفت: قضات دیوان پس از رسیدگی به پرونده زم رای خود را نسبت به متهم صادر کرد ند و رای صادره اعلام خواهد شد.

گفتنی است ، اولین جلسه دادگاه زم 21 بهمن سال گذشته به ریاست قاضی صلواتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب برگزار شد. در این دادگاه موارد کیفرخواست که نماینده دادستان قرائت کرد در 17 بند عنوان شد. در این کیفرخواست «افساد فی الارض، جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی اسرائیل، جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی کشور فرانسه و همکاری با دولت آمریکا علیه ایران» جزو موارد نامبرده بود.
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه ایران، در نشست خبری از صدور حکم اعدام برای روح‌الله زم، بنیان‌گذار وبسایت و کانال تلگرامی «آمدنیوز» خبر داد. این حکم غیرقطعی و قابل فرجام‌خواهی است.
دیوان عالی کشور پس از رسیدگی به پرونده زم ، اعتراض وی را به استناد دلایل و مستندات پرونده نپذیرفت و حکم وی را تائید کرد. "
رسیدگی به حکم اعدام 3 اغتشاشگر آبان
رییس دیوان عالی در حاشیه جلسه هیات عمومی دیوان عالی کشور همچنین درباره حکم اعدام ۳ نفر از معترضان اغتشاشات آبان ۹۸ گفت: این پرونده در حال رسیدگی است.
وی در واکنش به ارسال نامه ای از سوی وکیل این سه نفر متهم به دیوان عالی کشور گفت: هر نامه ای که می اید به روی پرونده می رود.
رییس دیوان عالی کشور درباره اخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی گفت: این پرونده تمام شده ودست ما نیست و در مرحله اجراست.
وی درباره پرونده شکات سکه ثامن که به دیوان عالی ارسال شده است گفت: هنوز چیزی در هیات عمومی اعلام نشده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran