فارس/ مسئول واحد فراهم‌آوری اعضاء پیوندی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از هشتمین اهدای اعضای بیماران مرگ مغزی طی امسال در همدان خبر داد.

مجید حمیدی، مسئول واحد فراهم‌آوری اعضاء پیوندی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از اهدای اعضای یک بیمار مرگ مغزی در شهرستان ملایر خبر داد و اظهار کرد: مرحومه آمنه نظری در اثر صانحه تصادف دچار ضایعه مرگ مغزی شده بود که قلب، کبد و دو کلیه‌اش به چهار بیمار نیازمند پیوند زندگی دوباره بخشید.
وی با اشاره به اینکه گذشت و ایثار خانواده مرحومه نظری بسیار ستودنی است، گفت: عمل خیر و همنوع دوستانه اهدای اعضا در جهان و در ایران بدون هزینه‌ای انجام می‌شود و صرفا یک حرکت انسان دوستانه است.
مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با بیان اینکه این هشتمین اهدای عضو امسال در همدان بود، خاطرنشان کرد: تعدادی از بیماران دچار مرگ مغزی نیز شرایط اهدای عضو را نداشتند که سه نفر از آنها مبتلا به کرونا بودند.
وی با اشاره به اینکه تقریبا ۶۰ تا ۷۰ نفر در همدان نیازمند پیوند کلیه هستند، افزود: تعداد نیازمندان سایر اعضا نیز توسط وزارت بهداشت مشخص شده است.
حمیدی با بیان اینکه در کشور ۲۵ هزار نفر در نوبت پیوند هستند که استقبال مردم در عضویت و اخذ کارت پیوند اعضا می‌تواند به کاهش زمان انتظار افراد نیازمند کمک کند، خواستار توجه به این موضوع شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today