باشگاه خبرنگاران/ رئیس هیات ورزش‌های همگانی گیلان از اجرای پویش دوست داران محیط زیست برای جمع آوری زباله ها و ماسک های پزشکی رها شده در طبیعت خبر داد.

علیرضا زهری، رئیس هیات ورزش‌های همگانی استان گیلان با بیان اینکه حفظ محیط زیست، یکی از ارکان توسعه پایدار است، گفت: پویش نذر ورزشی، دینی است که همه ما نسبت به محیط زیست اطرافمان داریم و باید آن را ادا کنیم.
او با اشاره به اینکه این پویش مردمی از تاسوعا تا اربعین حسینی از سوی فدراسیون ورزش‌های همگانی اجرا می شود، افزود: کمیته‌های ورزشی مربوطه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و همکاری دوست داران محیط زیست نسبت به  جمع آوری زباله‌ها و ماسک‌های پزشکی رها شده در طبیعت که منشا  آلودگی و نابودی زمین  است ،اقدام می کنند.
رئیس هیات ورزش‌های همگانی استان گیلان با بیان اینکه حفظ محیط زیست در واقع  نوعی اهمیت دادن به حقوق شهروندی است، گفت: با  اجرای این پویش مردمی علاوه بر اینکه با جمع آوری  زباله‌ها و ماسک‌های پزشکی رها شده در طبیعت به حفظ محیط زیست کمک می کنیم ، همچنین  به مافرادی که این زباله‌ها را در طبیعت رها می کنند یاد آوری می شود تا با طبیعت مهربان‌تر باشند و آن را امانتی برای نسل‌های آینده بدانند.
زهری افزود:در این پویش از همه دوست داران محیط زیست دعوت می شود تا با همکاری هیات ورزش‌های همگانی در این راستا توجه بیشتری به محیط پیرامون خود داشته باشند و زباله ها را در طبیعت رها نکنند، چرا که  طبیعت  امانتی در دستان همه ما است و با نسل های اینده نیز از این موهبت الهی بهره مند شوند.
او با اشاره به اهمیت این پویش در ارتقاء  فرهنگ جامعه در نگهداری و حفظ محیط زیست ، تصریح کرد: هیات ورزش‌های همگانی با همکاری کمیته ورزش‌های طبیعی و کمیته ماهیگیری ، هفته گذشته حاشیه رود خانه اوشمک زیباکنار را پاکسازی و زباله‌ها و ماسک های پزشکی رها شده  در محدوده  اسبه ریسه را جمع آوری کردند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today