باشگاه خبرنگاران/ از ۱۹۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان مرکزی ۱۷۱ مورد به صورت سرپایی درمان شدند.


سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک گفت: بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی ۱۹۹ مورد جدید ابتلا به بیماری کرونا ویروس در استان مرکزی شناسایی شده اند.
جمالیان افزود: از این ۱۹۹ مورد جدید ۱۷۱ مورد به صورت سرپایی بوده اند که تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه شده اند.
او اضافه کرد: ۲۸ مورد این بیماران در بیمارستان‌های استان بستری شده اند که تحت مراقبت قرار دارند و خدمات تخصصی درمانی را دریافت می‌کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک بیان کرد: با احتساب ۱۹۹ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی تعداد موارد مبتلا از زمان شیوع این ویروس تا کنون به ۱۱۵۸۷ نفر رسیده است.
او ادامه داد: متاسفانه ۳ مورد فوتی جدید ناشی از بیماری کرونا در استان مرکزی گزارش شده است که بر این اساس تعداد فوتی‌ها در اثر ابتلا به این ویروس به ۴۳۷ نفر رسید.
کرونا ویروس اواخر بهمن ماه وارد کشور و ۳۱ بهمن ماه اولین موارد در استان قم مشاهده و روز اول اسفند ماه اولین ابتلا به این بیماری در استان مرکزی اعلام شد؛ استان مرکزی بعد از استان قم، دومین استانی بود که ابتلا به کویید ۱۹ را اعلام کرد.
با وجود اینکه استان مرکزی جزو اولین استان‌هایی است که ابتلا به کرونا ویروس داشت، اما خوشبختانه با همدلی مردم و مسئولان این ویروس مدیریت شد، اما اکنون در موج دوم کرونا برخی از شهر‌های استان مرکزی در وضعیت قرمز قرار دارند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today