باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: گمانه‌زنی تپه باستانی «کوزه چی» شهرستان زنجان آغاز شد.

امیر ارجمند مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: به‌منظور تعیین لایه‌نگاری و تکمیل مطالعات باستان‌شناسی تپه کوزه چی شهرستان زنجان، عملیات گمانه‌زنی این تپه باستانی آغاز شد.
او با اشاره به اینکه مطالعات سطحی صورت گرفته بر روی این تپه نشان می­ دهد که آثار این دوره متعلق به دوره هخامنشی و عصر آهن است افزود: کاوش‌های باستان‌شناسی در این تپه به منظور بررسی ارتباط احتمالی این تپه با معدن نمک چهرآباد زنجان انجام می‌گیرد.
ارجمند اظهار داشت: برای اجرای این عملیات ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه می‌شود و کار گمانه‌زنی این تپه باستانی به سرپرستی ابوالفضل عالی و توسط باستان شناسان اداره کل استان به مدت یک ماه انجام خواهد شد.
او افزود: بلافاصله پس از پایان عملیات گمانه‌زنی و تعیین عرصه و حریم تپه باستانی کوزه چی اقدامات حفاظتی از این تپه نیز در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قرار می‌گیرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان بیان کرد: این کاوش‌ها می‌تواند گام خوبی در افزایش اطلاعات در منطقه شمالغرب کشور در خصوص دوره هخامنشی باشد.
ارجمند یاد آور شد:زنجان سرشار از آثار تاریخی و فرهنگی است که برنامه‌ریزی برای شناسایی و حفاظت از آن‌ها در اولویت قرار دارد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today