فارس/ معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان گفت: خواهش من از هموطنان عزیز در سراسر ایران اسلامی و هم‌استانی‌ها این است که از هرگونه دسته‌روی و تجمع در مرزهای خوزستان خودداری کنند چرا که با توجه به اعلام ممنوعیت کشور عراق از پذیرش زائران خارجی، حضور در مرزها ممنوع است.

ولی‌الله حیاتی، معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان در رابطه با آخرین وضعیت برگزاری اربعین حسینی در مرزهای زمینی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: براساس اعلام مسوولین کشور عراق و برحسب تدابیر ستاد مرکزی اربعین و ستاد ملی کرونا امسال مرزهای استان خوزستان و کل مرزهای جمهوری اسلامی ایران پذیرای مسافرین اربعین نمی‌باشد.
معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان افزود: بنابراین خواهش من از هموطنان عزیز در سراسر ایران اسلامی و هم‌استانی‌ها این است که از هرگونه دسته‌روی و تجمع در مرزهای خوزستان خودداری کنند چرا که با توجه به اعلام ممنوعیت کشور عراق از پذیرش زائران خارجی، حضور در مرزها ممنوع می‌باشد.
وی عنوان کرد: مردم از حرکت به سوی مرزهای خوزستان خودداری کنند و هیچ‌گونه موکب و زیرساخت خدمات‌رسانی در مرزها وجود ندارد و برپا نخواهد شد.
حیاتی افزود: بنابراین تاکید ویژه ما به مردم این است که به سوی مرزهای شلمچه و چذابه حرکت نکنند‌.
معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان بیان کرد: کشور عراق پذیرش هرگونه مسافر در مرزهای زمینی خود را ممنوع اعلام کرده و هیچ مسافری را نمی‌پذیرد و این مسئله را نیز به اتباع خود و خارجی اعلام کرده که هیچ مسافری را در هر شرایطی نمی‌پذیرد.
وی افزود: مردم با در نظر گرفتن این ممنوعیتی که وجود دارد تدابیر لازم را بیندیشند و به مرزها مراجعه نکنند.
حیاتی عنوان کرد: ما هیچ گونه دسته‌روی و تجمعی را در مرزهای چذابه و شلمچه نخواهیم داشت و قطعا اگر کسانی هم مراجعه کنند با مشکلاتی مواجه خواهند شد چون هیچ‌گونه زیرساختی برای پذیرایی از زوار محترم نداریم.
معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان افزود: بنابراین خواهش ما این است که با رعایت تصمیمات ستاد مرکزی اربعین و ستاد ملی کرونا مسائل را مدنظر قرار دهند.
وی گفت: ما هیچ‌گونه دسته‌روی و تجمع به سوی مرزها را نداریم اما درون شهرها اگر مراسماتی را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز بخواهند برگزار کنند ممنوعیتی ندارد.
معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان افزود: قطعا جلوی تردد غیر مجاز گرفته خواهد شد و تمهیدات امنیتی مورد نیاز در مرزها اندیشیده شده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today