باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: براساس مدل‌های هواشناسی، بارش در فصل پاییز در استان خوزستان امسال کمتر از نرمال پیش‌بینی شده است.

محمد سبزه‌زاری، مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به وضعیت بارش باران در پاییز ۹۹ امسال گفت: فعلا طبق مدل‌های پیش‌بینی فصلی جهانی پاییز چندان مناسبی از نظر بارندگی نداریم و بارش در پاییز امسال کمتر از نرمال پیش‌بینی شده است.
او با بیان اینکه مدل‌های هواشناسی، بارندگی زمستان را نرمال نشان می‌دهند، افزود: مدل‌های پیش‌بینی فصلی با مدل‌های پیش‌بینی کوتاه‌مدت متفاوت هستند، به این معنی که دقت و صحت مدل‌های کوتاه‌مدت بالای ۹۰ درصد، اما صحت مدل‌های پیش‌بینی فصلی، ۷۰ درصد است.
سبزه زاری با بیان اینکه امسال پاییز خشک‌تری نسبت به سال‌های گذشته خواهیم داشت، تصریح کرد: در نتیجه علاوه بر مدل‌های پیش‌بینی، الگو‌های جوی و دور پیوند‌ها مانند دور پیوند انسو را در نظر می‌گیریم که دور پیوند انسو نیز نشان می‌دهد در پاییز امسال، بارشی مانند ۲ سال گذشته نخواهیم داشت.
به گفته مدیرکل هواشناسی خوزستان، احتمالا امسال بارش‌های موثر، دیرهنگام و از اواخر آبان و اوایل آذرماه رخ می‌دهند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today