ایسنا/ مدیرکل پزشکی قانونی استان با بیان اینکه، سقوط از ارتفاع رتبه نخست مرگ ناشی از حوادث کار در مازندران را داشته است، گفت: مرگ و میر ناشی از حوادث کار طی پنج ماه امسال ۵۵ نفر(همگی مرد) هستند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد افزایش داشت.

علی عباسی مدیرکل پزشکی قانونی استان با بیان اینکه از کل آمار فوت شده ۴۲ نفر متاهل و مابقی مجرد هستند، افزود: بر اساس آمارهای موجود در پنج ماهه سالجاری سقوط از بلندی با ۲۵ فوتی رتبه اول مرگ‌های ناشی از حوادث کار را به خود اختصاص می دهد و  برق گرفتگی  با ۱۶، جسم سخت با ۱۱، سوختگی با ۲ و سایر با یک فوتی در رتبه های بعدی مرگ بر اثر حوادث کار قرار دارند.
مرداد ماه بیشترین فوتی
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران افزود: در پنج ماهه امسال بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث کار با ۱۳ مورد در مرداد ماه و کمترین آن با ۷ مورد در فروردین ماه ثبت شده‌ است.
بیشترین و کمترین شهر
این مقام اجرایی استان تصریح کرد: طی این مدت شهرستان‌های بابل و نور هر کدام با ۸ فوتی بیشترین  با ۱۲ فوتی، نور با ۶ فوتی بیشترین و شهرستان‌های بابلسر، محمود آباد، میاندرود و بهشهر هر کدام با یک فوتی کمترین موارد مرگ بر اثر حوادث کار را داشتند.
تفکیک سن
مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران به تفکیک سن متوفیان اشاره کرد و گفت: بیشترین سن مربوط به افراد ۴۱ تا ۵۰ سال با ۱۵ فوتی و سن بیش از ۶۱سال با ۵ فوتی کمترین آمار در این پنج ماه گزارش شده است.
کاهش ۱۲ درصدی مصدومین حادثه کار
عباسی افزود: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد ۳۳۸ مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد کاهش داشت از این تعداد ۳۲۷ نفر مرد و مابقی زن هستند.
عضو شورای قضایی استان با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان است، گفت: ارزش نهادن به جان انسان‌ها، داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استاندارد ها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهم‌ترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today