باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان گفت: یک قاچاقچی که قصد خروج ۶ کیلو و ۴۰۰ گرم شمش طلا را از مرز‌های کشور داشت پس از دستگیری به جزای نقدی ۵۱ میلیارد ریال محکوم شد.

سید نجیم حسینی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان اظهار کرد: در پی کنترل و بازرسی خودرو‌های در حال خروج از کشور ایران توسط عوامل پست کنترل و مراقبت از مرز زمینی هنگ مرزی شهرستان مریوان از یک دستگاه کامیون کشنده ولوو سفید رنگ که متعلق به یک فرد تبعه عراق بود تعداد ۴ قطعه شمش طلا کشف شد.
وی افزود: این شمش‌ها جمعاً ۶ کیلو و ۴۰۰ گرم وزن داشته و در زیر کف پوش کابین و پدال گاز جاسازی شده بود.
حسینی با بیان اینکه راننده ماشین هیچ گونه مدارک مثبته گمرکی به همراه نداشته است بیان کرد: براساس اظهارات شخص متهم کالا‌ها مربوط به افراد دیگری بوده که به اجبار او را ملزم به خروج کالا‌ها از مرز ایران نموده اند و آن‌ها را نمی‌شناسند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان با اشاره به تشکیل پرونده برای متهم دستگیر شده در تعزیرات حکومتی شهرستان مریوان گفت: با توجه به اقرار متهم به بزه انتسابی، نبود مدارک مثبته گمرکی، عجز از اثبات ید ماقبل و عدم تعلق کالا به افراد غیر و سایر اوضاع و احوال موجود که همگی نشان از قاچاق بودن کالای موصوف بوده رئیس شعبه رسیدگی کننده به پرونده، متهم را از حیث حمل کالای قاچاق به پرداخت مبلغ ۵۱ میلیارد ریال در حق صندوق دولت محکوم نمود.
وی اظهار داشت: همچنین با توجه به اینکه متهم در اظهارات خود بیان نمود که کالا متعلق به افراد ناشناس می‌باشد و چنین افرادی شناسایی نشدند حکم به ضبط شمش‌های طلا به نفع ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) صادر شد.
حسینی گفت: از سویی دیگر با توجه با توجه به ارزش کالا‌های قاچاقی که بیشتر از یک میلیارد ریال است کامیون حامل کالا‌های قاچاق به نفع سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی ضبط می‌شود.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان تصریح کرد: متهم پرونده با ساقط نمودن حق تجدیدنظر و اعمال کیفیات قانونی جزای نقدی را پرداخت و پرونده فوق الذکر مختومه شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online