ایرنا/ مدیرکل سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۷۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی در مدارس چهارمحال و بختیاری رعایت می‌شود و گزارش‌ها حاکی از روند رو به رشد رعایت این پروتکل‌ها است.

سید حامد برکاتی، مدیرکل سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامگاه سه‌شنبه افزود: آموزش رعایت پروتکل‌های بهداشتی به دانش‌آموزان نیز در این رابطه بسیار مهم است که هم معلمان و هم خانواده‌ها باید در این خصوص همکاری کنند.
وی رعایت پروتکل‌های بهداشتی را موثرترین راه کنترل و مدیریت شیوع کرونا دانست و گفت: استفاده از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری و شست‌وشوی دست‌ها سه اصل مهم برای پیشگیری از ابتلا به کرونا به شمار می‌رود که چنانچه همگان نسبت به این موارد التزام جدی داشته باشند تا حد زیادی می‌توان این بیماری را کنترل کرد.
برکاتی تصریح کرد: بنا بر شواهد بیش از نیمی از مردم چهارمحال و بختیاری از ماسک استفاده می‌کنند اما از آنجا که در همجواری با استان‌های با شرایط قرمز قرار دارند، باید با خودداری از ترددهای غیرضرور به این استان‌ها و اهتمام بیش از پیش به پروتکل‌های بهداشتی مسئولان را در مهار شیوع کرونا یاری دهند.
مدیرکل سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه از افت شاخص جایگزینی جمعیت در کشور اشاره کرد و گفت: این افت شاخص را در استان چهارمحال و بختیاری با وجود سبک زندگی سنتی شاهد هستیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday