ایرنا/ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج اعلام کرد: ۱۵۲ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی منطقه ماهدشت کرج دیروز سه شنبه توسط ماموران یگان حفاظت کشاورزی تخریب و قلع و قمع شد.

اسماعیل صارمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: در راستای حفاظت از بستر تولید غذای مردم، ۳۵ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان کرج  به چرخه تولید بازگشت.
وی در ادامه با اشاره به اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی در ماهدشت کرج گفت: بر اساس پیگیری‌های مستمر این مدیریت از طریق سامانه ۱۳۱ و با حکم مرجع قضایی در ماهدشت، خیابان ثناجو و خیابان آب و خاک، این رفع تصرف ها در قالب دیوار کشی، بنا، استخر، آلاچیق و محوطه سازی و دپوی مصالح تخریب شد.
وی افزود: هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی بدون اخذ مجوزهای قانونی ممنوع بوده و مطابق قانون با افراد خاطی به شدت برخوردخواهد شد ضمن آنکه  برای واحدهای تولیدی نیز تغییرکاربری بر اساس مقررات در این نهاد بررسی و تصمیم گیری خواهد شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج هشدار داد با کسانی که به منظور کسب درآمد بیشتر اقدام به دیوارکشی یا ساخت باغ ویلا می کنند مماشات نداریم .
وی  از مردم شهرستان کرج خواست  از طریق سامانه ۱۳۱ جهاد کشاورزی، این مدیریت را در حفظ و حراست از باغات و اراضی زراعی همراهی کنند.
وی ادامه داد: حفاظت از حریم اراضی کشاورزی مهمترین گام در راستای تولید غذا، عدم وابستگی به واردات و نیز حمایت از مردم در خصوص به دام افتادنشان در دام سودجویان است.
اداره امور اراضی جهاد کشاورزی شهرستان کرج از ابتدای سال ۹۹ تاکنون تعداد  ۵۲۰ مورد ساخت و ساز غیر مجاز به مساحت حدود ۱۱۰ هزار متر مربع را تخریب و بیش از ۵۰۰ هکتار از اراضی و باغات را  از چنگال سودجویان آزاد سازی کرده است.
شهرستان کرج حدود پنج هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی دارد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
  https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday