فارس/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: در روز‌های اخیر آمار مبتلایان روزانه کرونا از ۶۰ تا ۷۰ نفر به ۱۰۴ نفر رسیده است.

محمد فتحی رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با ابراز نگرانی از افزایش ابتلا به کرونا در این استان افزود: در هفته های گذشته آمار بستری روزانه در بیمارستان ها به دلیل ابتلا به کرونا حدود 60 تا 70 نفر بود اما در 24 ساعت گذشته حدودا 104 بستری جدید داشتیم.
فتحی افزود: با توجه به این که استان البرز در مسیر تردد چند استان دیگر قرار دارد حساسیت بیشتری وجود دارد و از مردم استان خواهشمندم که اصول های بهداشتی را با دقت بیشتری رعایت کنند؛ متاسفانه بخشی از مردم هشدارها را جدی نمی‌گیرند.
وی اظهار داشت: با توجه به بازگشایی مدارس و فرارسیدن فصل پاییز و افزایش شیوع آنفولانزا آمادگی لازم برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در واحد های بهداشت و درمان وجود دارد و بازرسی ها و نظارت ها افزایش یافته است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز افزود: شیوه نامه های بهداشتی به شکل دقیق به بیش از 2500 مدرسه در استان ابلاغ شده و کارشناسان معاونت بهداشتی این دانشگاه بیش از 1000 بازرسی از مدارس انجام داده اند و بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی نظارت دقیق دارند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
  https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday