خلیج فارس/ مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر روند کاهش جمعیت را بی‌سابقه خوانده و گفت: سطح جانشینی جمعیت به صورت معمول 2.1 درصد است یعنی هر زن و شوهر حداقل دو فرزند باید داشته باشند، این در حالی است که در سال‌های اخیر خط باروری در کشور بین 1.6 و در استان بوشهر  1.5 بوده است و هر خانواده کمتر از دو فرزند را تحویل اجتماع داده است.

اسکندر پاسالار، مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر ابراز کرد: آمار‌ها نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر تمایل به فرزند آوری کاهش پیدا کرده و در این خصوص فرزندآوری بوشهری ها پایین تر از میانگین کشوری است، از این رو باید آموزش‌ها و مشوق‌هایی برای ترغیب افراد به فرزندآوری ارائه شود.
وی با بیان اینکه اوایل دهه 40 شمسی به طور میانگین هر زن دارای هشت فرزند بود، خاطرنشان کرد: در سال گذشته این میزان به کمتر از دو فرزند کاهش یافته است.
پالاسار با بیان اینکه تا سال 1370 به ازای هر هزار نفر جمعیت 40 نفر به جمعیت آن افزوده شده، عنوان کرد: بعد از اجرای سیاست‌های تنظیم خانواده این میزان به 20 نفر کاهش یافت و از سال گذشته تاکنون نیز این رقم به 15 نفر رسیده است.
مدیرکل ثبت احوال بوشهر، جمعیت استان را بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵، یک میلیون و ۶۳ هزار و ۴۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: جمعیت برآوردی استان تا پایان مرداد امسال به یک میلیون و ۱۷۹ هزار و ۱۵۳ نفر رسیده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday