ایرنا/ رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: اجرای طرح نوبت‌دهی اینترنتی در مراکز تعویض پلاک خودروها در مشهد از امروز ۲۶ شهریور ماه آغاز شد.

سرهنگ حمیدرضا دهنوی، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی اظهار کرد: طرح نوبت‌دهی اینترنتی خدمات شماره‌گذاری خودرو با توجه به ضرورت اجرایی آن، لزوم کاستن ازدحام در شرایط شیوه ویروس همه‌گیر کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و وضعیت قرمز خراسان رضوی در این مراکز اجرایی شد. 
وی ادامه داد: بر این اساس از روز شنبه آتی ٢٩ شهریور ماه جاری ارائه خدمات پلاک خودرو فقط با نوبت‌دهی اینترنتی انجام می‌شود. 
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان رضوی "کاهش مراجعات حضوری، پرهیز از ازدحام مردم، مدیریت مراجعات به مرکز تعویض پلاک و حذف زمان انتظار برای متقاضیان در صف تعویض پلاک خودرو" را از مزایای این طرح ذکر و بیان کرد: با اجرای نوبت‌دهی اینترنتی، خدمات شماره‌گذاری خودرو در صورت تکمیل بودن مدارک ظرف کمتر از یک ساعت انجام خواهد شد.
دهنوی گفت: در این چارچوب ۱۱ خدمت نظیر نقل و انتقال مالکیت، احراز محل سکونت، صدور سند سبز المثنی، فک رهن، اصلاح مشخصات، پلاک المثنی، اختصاص پلاک مجازی خودرو و صدور تاییدیه نقل و انتقال المثنی در سامانه انجام می‌شود. 
وی افزود: مالکان خودروهای سواری شخصی و عمومی، وانت شخصی و عمومی، موتورسیکلت، خودروهای سنگین و ماشینهای کشاورزی در قالب طرح نوبت‌دهی اینترنتی شماره‌گذاری خودرو خدمات لازم را دریافت می‌کنند. 
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی ادامه داد: هر دو مرکز تعویض پلاک فعال در مشهد در سامانه" نوبت‌دهی تعویض پلاک" از امروز بارگزاری شده‌اند. ارائه خدمت به خودروهای سواری و موتورسیکلت فقط در مرکز شماره ١ واقع در بلوار ساجدی مشهد صورت می‌گیرد اما در مرکز شماره ٢ واقع در رباط طرق به مالکان همه انواع وسایل نقلیه خدمات ارائه می‌شود.
دهنوی بر نوبت‌دهی اینترنتی برای همه خدمات مراکز تعویض پلاک خودرو تاکید و بیان کرد: بر این اساس هر فرد حقیقی و هر کد ملی در هر روز فقط یک نوبت دریافت می‌کند و بیشتر از آن امکان‌پذیر نیست. 
وی زمان ارائه خدمات پلاک خودرور را ساعات ٧ تا ١٤ اعلام و بیان کرد: همچنین حضور مراجعان بر اساس نوبت در ساعت و تاریخ مشخص شده الزامی است، در صورت عدم حضور در ساعت مقرر، از طریق پیامک اطلاع‌رسانی خواهد شد.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: روزانه در مرکز تعویض پلاک شماره ١ مشهد به حدود ٨٠٠ دستگاه خودرو و در مرکز ٢ به حدود ٥٠٠ دستگاه خودرو خدمت‌رسانی می‌شود. 
دهنوی همچنین بر لزوم رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی تاکید و بیان کرد: از ورود افراد بدون ماسک صورت در مراکز تعویض پلاک ممانعت به عمل می‌آید. 
وی افزود: شهروندان مشهدی در صورت هرگونه ابهام می‌توانند به طور ۲۴ ساعته از طریق تماس با شماره تلفن ٣٧٦٧٠٤١٦ نسبت به رفع ابهام و دریافت پاسخ اقدام کنند. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar