ایرنا/ رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی گفت: سه هزارو ۶۹۰ کیلوگرم زغال و چوب تاغ از متخلفان عرصه‌های طبیعی این شهرستان کشف و ضبط شد.

محمدعلی رضایی، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون ۲ هزار و ۹۰ کیلوگرم زغال و ۱۶۰۰ کیلو چوب تاغ با همکاری نیروی انتظامی شهرستان کشف و ضبط شد.
وی ادامه داد: ماموران حفاظتی شهرستان به منظور حراست از منابع طبیعی به صورت شبانه روزی مشغول گشت و شناسایی متخلفان و متجاوزان به منابع ملی هستند.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی گفت: متخلفان به صورت سازمان یافته و بیشتر با کامیونت و نیسان چوب تاغ را حمل می کنند.
رضایی تصریح کرد: برخی متخلفان با برداشتن صندلی های خودرو های سواری اقدام به قاچاق تاغ می کنند که ۲ فقره در کالپوش کشف شده است.
وی قاچاق زغال را از مهمترین مشکلات زیست محیطی دانست و تصریح کرد : قاچاق زغال یکی از معضلات منابع طبیعی است که موجب تخریب جنگل ها و مراتع می شود.
رضایی گفت: همیاران طبیعت، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا برای مشارکت در حفاظت از منابع طبیعی در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و تجاوز در عرصه های طبیعی شامل تهیه و حمل زغال، با شماره ۱۵۰۴ اطلاع رسانی کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today