شبستان/ فاز نخست لایروبی رودخانه های رشت امروز به منظور مقابله با آبگرفتگی معابر توسط سازمان عمران وبازآفرینی فضاهای شهری آغاز شد.
 

«میثم حرفت خواه» رییس سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت با اشاره به نزدیک شدن فصل بارندگی  گفت: فاز نخست لایروبی و پاکسازی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود رشت توسط سازمان عمران و بازآفرینی شهری با همکاری معاونت خدمات شهری شهرداری آغاز شده است.
وی افزود: صبح امروز لایروبی رودخانه های رشت با ارسال بیل مکانیکی سازمان عمران برای لایروبی گوهر رود از سمت سیاه اسطلخ آغاز شده است.
وی با بیان اینکه لایروبی هر دو رودخانه با نظارت مناطق پنج گانه توسط سازمان عمران در حال اجراست، یادآور شد: شهریور ماه سال گذشته، آب‌بند کشاورزی سیاه اسطلخ که توسط اهالی ایجاد شده بود، برداشت شد و با تسطیح مقطع هایی از دیواره رودخانه، پاکسازی گوهر رود و شسته شدن بستر و جداره رود به سمت پیربازار ادامه یافت.
حرفت خواه بر ضرورت این لایروبی تاکید کرد و بیان داشت: با افزایش نزولات جوی در فصل پاییز، رودخانه ها به خروج و هدایت آب های سطحی کمک زیادی می کنند و با لایروبی رودخانه ها، آبگرفتگی معابر کاهش می یابد.
رییس سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری رشت، ابراز کرد: تابستان گذشته علاوه بر لایروبی گوهر رود در محور سیاه اسلطخ، پاکسازی در محور پل پتکی نیز صورت گرفت.
حرفت خواه اعلام کرد: لایروبی رودخانه از سمت مسکن مهر به سمت ساختمان مرکزی شهرداری رشت و همچنین لایروبی زرجوب از سمت سد کشاورزی به سمت پل جوان و امتداد آن توسط بیل مکانیکی سازمان عمران انجام شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today