فارس/ مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی از تکمیل 40 درصد موزه دفاع مقدس خبر داد و گفت: ساخت 60 درصد باقی‌مانده این موزه منتظر تامین اعتبارات است.

حسینعلی یوسفعلی زاده، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی اظهار کرد: دفاع مقدس و به ویژه ایام‌اللّه هفته دفاع مقدس امروز به عنوان فراز مهم دینی، انقلابی و ارزشمند در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی و نظام جمهوری ایران ثبت شده است.
وی با اشاره به اینکه نه تنها مردم ایران بلکه امت اسلامی و مستضعفان عالم در سراسر جهان به این رویداد بزرگ و دست آوردهای ناشی از دفاع مقدس افتخار می‌کنند، بیان کرد: در این سال‌ها علی‌رغم میل بدخواهان و مستکبران عالم که خواستند نطام جمهوری اسلامی ایران بر پا نباشد و عزم خود را جذب کردند تا ما را از صفحه تاریخ پاک کنند، با قدرت و اقتدار در قله چهلمین سالگرد دفاع مقدس ایستاده‌ایم.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی خاطرنشان کرد: به گفته سردار دلها حاج قاسم سلیمانی ما ملت امام حسینیم، ما ملت شهادتیم و به کوری چشم دشمنان و بدخواهان بر آن عهدی که با امام راحل و شهیدان بسته‌ایم هستیم.
یوسفعلی‌زاده با بیان اینکه بیش از یک میلیون پیشکسوت ایثارگر در کشور داریم که در خراسان رضوی این تعداد بیش از ۱۰۰هزار نفر است، عنوان کرد: هدف ما از تقدیر تعدادی از عزیزان خانواده‌‌های ایثار و شهدا این است که برنامه عملیاتی شود، اما به اعتقاد بنده خانواده‌ شهدا و ایثارگر بزرگ‌تر از اعداد و ارقام گفته شده است چرا که مقام معظم رهبری اکثریت جامعه را بسیجی، انقلابی و خدمت آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی ایران می‌دانند.
وی افزود: حضور اکثریت مردم در بزنگاه‌های حساس باعث شد بر تهدیدات و تهاجم دشمنان مقابله کنیم، زیرا حماسه سازان عرصه دفاع مقدس بر عهدی که بستند هستند.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در خصوص پیشنهاد برنامه ویژه خراسان رضوی در ایام الله دفاع مقدس یادآور شد: در ۳۱ شهریورماه سال جاری مقام معظم رهبری به صورت ویدیوکنفرانس با جامعه بزرگ و پیشکسوت ایثارگران سخن می‌گویند.
یوسفعلی زاده با اشاره به اینکه در هفته دفاع مقدس ۵۰۰ برنامه ‌می‌توانیم‌ اجرا کنیم، ادامه داد: یک میلیون و ۷۰۰هزار بسیجی در خراسان رضوی داریم که در تمامی خطوط پیشتازند و در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی جلودار حرکت انقلاب اسلامی و امت حزب‌الله هستند.
وی تصریح کرد: در این ایام از خودی‌ها انتظار داریم که در شبکه‌های اجتماعی روایت صادقانه‌ای از دفاع مقدس داشته باشند و از تحریف‌های دشمنان جلوگیری کنند.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در خصوص موزه دفاع مقدس گفت: تا به الآن ۲۴ میلیارد و از ۴۰میلیارد اعتبار اولیه هزینه شده است، در واقع ۴۰ درصد این مرکز ساخته شده و برای ۶۰ درصد منتظر تأمین اعتبارات هستیم.
یوسفعلی‌زاده با بیان اینکه ۱۸هزار شهید و بیش از ۷۰ یگان اعم از ارتش، سپاه در خراسان رضوی داریم، تصریح کرد: خراسان رضوی نقش ویژه‌ای در دفاع مقدس دارد، در سوم مهرماه سال جاری برنامه گلباران و غبار روبی از مزار شهدا را داریم که از تمامی مسؤولان عزیز دعوت می‌کنم که در این برنامه شرکت کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar