فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از افزایش شمار فوتی‌های ناشی از کرونا در استان به 453 نفر خبر داد.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 51 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان خبر داد.
وی اظهار کرد: در حال حاضر 147 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: هم‌اکنون در سنندج 70 نفر، سقز 19 نفر، مریوان 9 نفر، قروه 15 نفر، بیجار 13 نفر، کامیاران 9 نفر، دیواندره 2 نفر و در بانه 10 نفر به دلیل ابتلای به کرونا بستری هستند. 
رضاعی تصریح کرد: اکنون 31 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.
وی همچنین از مرگ 3 بیمار ابتلای به کرونا در 24 ساعت گذشته در کردستان خبر داد و گفت: شمار فوتی‌های بر اثر بیماری کرونا در استان به 453 نفر افزایش یافت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطرنشان کرد: تاکنون 159 نفر در سنندج، 85 نفر در سقز، 39 نفر در قروه، 38 نفر در کامیاران، 34 نفر در بانه، 33 نفر در دیواندره، 28 نفر در بیجار، 27 نفر در مریوان و 10 نفر در دهگلان جان‌باخته‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.
رضاعی خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online