ایسنا/ استاندار زنجان گفت: زنان زنجانی نسبت به مردان به زندگی امیدوارترند.

فتح‌الله حقیقی، استاندار زنجان با تاکید بر لزوم جامع بودن آمارهای ارائه‌ شده در جلسات، اظهار کرد: یکی از وظایف مدیران در جلسات این است که باید شاخص‌های کیفی را کمی‌سازی و قابل بیان کنند تا بتوان وضعیت موجود در جامعه را به اطلاع عموم رساند.
حقیقی یادآور شد: در حال حاضر استان در بهترین وضعیت پنجره جمعیتی خود قرار دارد و اگر استفاده درستی از موقعیت و جمعیت در سن کار استا نشود، در ۲۰ سال آینده استان زنجان در بدترین وضعیت پنجره جمعیتی خود قرار خواهد گرفت.
نماینده عالی دولت در استان عنوان کرد: امید به زندگی در استان زنجان نسبت به کشور وضعیت بهتری دارد که این مهم در زنان بیش از مردان است؛ یعنی زنان زنجانی امید به زندگی بیشتری نسبت به مردان دارند؛ همچنین این استان در شاخص مرگ و میر نوزادان، سن باروری، نرخ ازدواج و طلاق وضعیت مطلوبی نسبت به کشور دارد.
در ادامه، مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان، اظهار کرد: در پنج ماهه ابتدایی امسال ۶۶۳۵ ولادت و ۲۷۲۲ وفات در استان ثبت شده که نرخ ولادت در استان ۱۴.۵ و کشور ۱۴.۱ درصد است. همچنین نرخ وفات استان ۶ درصد و نرخ وفات کشور ۵.۶ درصد است.
سیدعلی شفیعی ادامه داد: در پنج ماهه ابتدایی امسال ۳۹۶۹ مورد ازدواج به ثبت رسیده که نرخ ازدواج استان در این بازه زمانی ۸.۷ درصد و کشور ۸.۱ درصد است. همچنین در این مدت ۹۶۸ مورد طلاق به ثبت‌رسیده که نرخ طلاق استان ۲.۱ درصد و برابر با کشور است.


 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today