ایسنا/ با حضور رئیس دادگستری شهرستان الیگودرز در مورخ ۱۳۹۹/۰۶/۲۰، مراسم صلح و سازش یک فقره قتل عمد برگزار شد و متهم به قتل از اعدام رهایی یافت.

فتحی، رئیس دادگستری شهرستان الیگودرز در این رابطه اظهار کرد: حدود ۱۲ سال قبل در یکی از شهرستان‌های استان خوزستان بر اثر نزاع فردی میان دو جوان، متاسفانه یکی از آنان که اهل الیگودرز بوده است به قتل می‌رسد.
وی عنوان کرد: علی‌رغم این که پرونده فوق در حوزه قضایی این شهرستان قرار نداشت، اما با توجه به این که منسوبین پرونده در این شهرستان سکونت داشتند، پس از صدور حکم قصاص و استیذان، به منظور مصالحه و حل و فصل موضوع هیئت استیذان قتل توسعه حل اختلاف شهرستان وارد عمل شده و با کمک بزرگان و ریش سفیدان دو طایفه ذلقی و حاجیوند و بزرگواری و بخشش اولیای دم سرانجام پس از گذشت ۱۲ سال رضایت خانواده مقتول کسب و فرصت حیات مجدد به قاتل، که فردی جوان است، اعطا نمودند و این اقدام ارزشمند باعث شد دو طایفه زندگی مسالمت آمیز اجتماعی خود را با فصل خصومت، از سر بگیرند.
فتحی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه عفو و گذشت یکی از نشانه‌های تقوای الهی است و بر انجام این مهم در بسیاری از روایات ائمه تاکید و سفارش شده است، باید از اقدام خداپسندانه و کریمانه اولیای دم که نشان از ایمان و صبر آنهاست و سبب ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه می‌گردد، تجلیل و تکریم نمود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today