باشگاه خبرنگاران/ رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان گفت: سال قبل ۵۰۹۰ نفر در تصادفات شهر‌های استان مجروح شدند که امسال این آمار به ۳ هزار و ۹۹۳ نفر رسید و معادل ۲۲ درصد کاهش داشته است.

نجفی، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان کرمان اظهار کرد: نوبت دهی اینترنتی در مراکز تعویض پلاک در کشور در تهران اجرا شد و به زودی در استان‌ها اجرا خواهد شد و توصیه ما این است که افراد مراجعه کننده به این مراکز صبور باشند و کسانی که فرصت نقل و انتقال دارند، عجله نکنند و اجازه بدهند طرح اینترنتی اجرایی شود و مراجعان حتما پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
وی با اشاره به آمار تصادفات رانندگی استان کرمان در پنج ماه گذشته سال جاری، افزود: خوشبختانه امسال در حوزه‌های درون شهری با کاهش قابل قبول حوادث رانندگی مواجه بودیم.
نجفی تصریح کرد: براساس برنامه ششم توسعه شاخص کاهش سالیانه ۱۲ درصد آمار جانباختگان رانندگی در نظر گرفته شده که این عدد در پنج ماهه امسال در حوادث درون شهری استان کرمان کاهش ۲۳ درصدی داشته ایم.
این مقام انتظامی بیان کرد: سال قبل براساس آمار پزشکی قانونی ۹۷ نفر در حوادث رانندگی شهر‌های استان کرمان جان خود را از دست داده که امسال این آمار به ۷۵ نفر کاهش پیدا کرده است.
وی اظهار کرد: در این زمینه در عمده شهر‌های استان آمار تلفات کاهش داشته و برخی برابر با سال قبل و در شهرستان‌های جیرفت، ریگان، عنبرآباد، منوجان، نرماشیر، شهربابک، بافت و رودبار افزایش یک تا دو نفر فوتی داشته اند و در مابقی شهر‌ها تلفات ناشی از حوادث رانندگی کاهشی یا صفر بوده است.
نجفی با اشاره به اینکه در تعداد مجروحان حوادث رانندگی درون شهری استان نیز آمار کاهش داشته، افزود: سال قبل ۵۰۹۰ نفر در تصادفات شهر‌های استان مجروح شده بود که امسال این آمار به ۳ هزار و ۹۹۳ نفر معادل ۲۲ درصد کاهش داشته است.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان گفت: ۷۹ درصد از جانباختگان حوادث رانندگی درون شهری استان مرد و ۲۱ درصد خانم و بیشترین بازه سنی فوت شدگان بین ۲۰ تا ۳۰ سال بوده اند.
نجفی با اشاره به اینکه ۲۷ رصد جانباختگان افراد بین ۵۱ تا ۷۵ سال بوده اند، بیان کرد: بخش زیادی از آن‌ها عابران پیاده هستند که در این گروه سالمندان آسیب پذیرتر هستند.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان کرمان تصریح کرد: حدود ۳۹ درصد از جانباختگان حوادث رانندگی موتورسیکلت سوار بوده و عمدتا علت مرگ آن‌ها عدم استفاده از کلاه ایمنی بوده که متاسفانه این مسئله به دلایل مختلف هنوز نهادینه نشده است.
نجفی با اشاره به اینکه ۳۲ درصد از جانباختگان عابران پیاده هستند، گفت: در کرمان جانباختگان عابران پیاده حدود ۴۰ درصد بوده که جلساتی در زمینه ارتقاء ایمنی ترد عابران پیاده در معابر شهری برگزار کرده ایم و از برنامه‌های امسال کاهش تصادفات عابران پیاده است.
وی اظهار کرد: ۸۱ درصد مجروحان حوادث رانندگی نیز آقا و ۱۹ درصد بانوان و بیشترین سنین ۲۰ تا ۳۰ سال معادل ۳۲ درصد بوده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmE1Qukhr6SzjQ
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar