باشگاه خبرنگاران/ مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: ساعت کاری پایانه مرزی میلک با توجه به حجم ترافیک کامیون‌های صادراتی و ترانزیتی افزایش پیدا کرد.

ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان با بیان اینکه قبلا ساعت کاری پایانه مرزی میلک از ساعت ۷ تا ۱۹ عصر بود، اظهار کرد: موقعیت جغرافیایی ویژه و مناسب مرز بین المللی میلک به لحاظ همجواری با کشور افغانستان، قابلیت‌های اقتصادی بسیاری در بازرگانی ملی و ترانزیت خارجی میان اروپا، آسیای مرکزی و شرقی ایجاد کرده است.
وی تصریح کرد: نزدیکی مرز میلک به بندر چابهار، کاهش هزینه و زمان حمل و نقل و واقع شدن در دالان ترانزیتی محور شرق، گسترش تجارت بین ایران و افغانستان و توسعه اقتصادی منطقه از جمله ویژگی‌های مهم پایانه مرزی میلک است که سبب شده این اداره کل تمام تلاش خود را برای رونق هر چه بیشتر آن به‌کار گیرد.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این راستا اخیرا با توجه به تراکم بالای کامیون‌های صادراتی و ترانزیتی از این پایانه مرزی به منظور برطرف کردن کمبود‌ها و تسهیل تردد، در جلسه مورخ ۲۵ شهریور ماه جاری با حضور معاون استاندار و مسئولان دستگاه‌های اجرایی و انتظامی زی‌ربط ضمن پیگیری مصوبات مرزی ۲۳ مرداد ماه، تصمیمات اجرایی لازم اتخاذ شد.
وی با بیان اینکه هم اینک روزانه ۲۴۰ دستگاه کامیون صادراتی و ترانزیتی در پایانه مرزی میلک تردد می‌کنند، گفت: با پیگیری‌های انجام شده مقرر شد علاوه بر افزایش ساعت کاری این پایانه مرزی، زیر ساخت‌های لازم برای تردد روزانه ۴۰۰ دستگاه ناوگان در این پایانه مرزی فراهم شود.
کرد استفاده از ظرفیت تخلیه و بارگیری در مرز برای تسهیل و تسریع ورود کامیون‌های خالی کشور افغانستان را از دیگر تصمیمات اخیر در پایانه مرزی میلک عنوان کرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today