مهر/ نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آماده نبودن زیرساخت‌های فرآوری محصولات معدنی در خراسان شمالی گفت: قریب به ۱۰۰ درصد محصولات معدنی استان خام فروشی می‌شود.

امان الله حسین پور، نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعیین تکلیف نشدن معادن استان اظهار کرد: برای حدود ۷ هزار کیلومتر از معادن استان مطالعات انجام شده اما اقدامی صورت نگرفته که این امر موجب رنج مردم شده است.
وی بیان کرد: اکنون مردم استان از ثروت معادن بهره نمی‌برند و در این راستا بهانه‌های مسئولان به هیچ وجه قابل توجیه نیست.
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم بررسی اهلیت برخی از بهره‌برداران معادن استان افزود: ۱۴۰ کیلومتر از معادن استان به یک زوج داده شده و این زوج پس از ثبت معدن به نام خود، کار را تعطیل کرده‌اند.
حسین پور تاکید کرد: عملاً ثروت معادن در استان بلااستفاده شده بنابراین شورای معادن باید مشکلات را شناسایی و حل کند.
وی با اشاره به آماده نبودن زیرساخت‌های فرآوری محصولات معدنی در خراسان شمالی گفت: نزدیک به ۱۰۰ درصد محصولات معدنی استان خام فروشی می‌شود که برای تغییر شرایط نیازمند سرمایه گذاری ویژه‌ای در این بخش هستیم.
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی در ادامه به شرایط معدن آلبلاغ اسفراین اشاره کرد و افزود: این ظرفیت عظیم پس از چند سال همچنان درگیر حفاظت است و وارد مرحله بهره برداری نشده است.
حسین پور با تاکید بر لزوم ارائه برنامه زمان بندی شده برای بهره برداری از معدن آلبلاغ گفت: نباید حتی یک کیلوگرم از مواد معدنی از استان خارج شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today