باشگاه خبرنگاران/ فرمانده انتظامی بم از شناسایی یک نوجوان ۱۷ ساله که با هدایت کاربران به درگاه‌های جعلی بیش از ۲۰۰ میلیون ریال از حساب‌های بانکی مختلف برداشت کرده بود، خبر داد.

اکبر نجفی، فرمانده انتظامی بم ابراز کرد: در پی شکایت چندین نفر از شهروندان مبنی بر برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌های بانکی آنان، کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات تخصصی موفق شدند عامل این برداشت‌ها که یک نوجوان ۱۷ ساله بود را شناسایی و با هماهنگی قضایی دستگیر کنند.
وی تصریح کرد: در بازجویی انجام شده از این متهم، مشخص شد وی با راه اندازی یک سایت همسریابی و ارسال لینک آن از طریق شبکه‌های اجتماعی و پیام‌های کوتاه، کاربران را به درگاه جعلی بانک هدایت و پس از دسترسی به اطلاعات کارت‌های بانکی آن ها، اقدام به برداشت ۲۰۰ میلیون ریال از حساب بیش از ۵۰ نفر در نقاط مختلف کشور کرده است.
فرمانده انتظامی شهرستان بم با اشاره به تکمیل تحقیقات و معرفی این متهم به مراجع قضایی به شهروندان توصیه کرد: در بهره برداری از امکانات و برنامه‌های متعدد فضای مجازی نسبت به محتوای اغوا کننده و پیشنهادات فریبنده‌ای که با عناوین مختلف در این فضا درج و منتشر می‌شوند، هوشیار باشند و اینگونه محتوا را دنبال نکنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmE1Qukhr6SzjQ
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar