ایسنا/ رئیس شورای اسلامی شهر زنجان گفت: باید نگاه از آپارتاید شهری به سوی عدالت شهری و توزیع متوازن امکانات تغییر کند که در شورا اقدامات خوبی در این رابطه انجام شده است.

عباس راشاد، رئیس شورای اسلامی شهر زنجان اظهار کرد: در شورای قبل، سرانه عمرانی و خدماتی جنوب شهر را تغییر داده و عددها برای این امر قابل توجه است. اصرار بر احداث پل سیدالشهدا (ع) و بوستان‌ها در همین راستا بود که سرانه به نفع مردم منطقه تغییر کند.
وی تصریح کرد: تفکری در جامعه تشخص طبقاتی را درست می‌دانند که این اندیشه در تفکر غرب نهفته و متاسفانه در برخی مسئولان هم نفوذ پیدا کرده است که به این تفکر، «آپارتاید شهری» می‌گویند.
این مسئول با تاکید بر اینکه در طرح جامع شهری باید به این نکته توجه شده و جنوب شهر زنجان در توسعه مدنظر قرار گیرد، افزود: در شورا و شهرداری نیز به این موضع توجه بیشتری شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر زنجان در ادامه با انتقاد از محل ورودی و خروجی خودرو در مزار جدید زنجان، افزود: اگر ضلع ورودی و خروجی در این محل اصلاح نشود تلفات خواهیم داد.
وی به پیشرفت فیزیکی پروژه سبزه‌میدان نیز اشاره کرد و گفت: پروژه سبزه‌میدان پیشرفت تجمیعی خوبی دارد ولی موضوع عقب‌ماندگی ۵۱ درصدی تالار شهر است که باید سریع جبران شود.
در ادامه، عضو شورای اسلامی شهر زنجان با تاکید بر اینکه حاشیه جنوبی شهر زنجان مغفول مانده است، افزود: متاسفانه در توسعه شهر، بیشترین تمرکز بر روی بخش شمالی بوده و در بازدیدهای اخیر مشاهده می‌کنیم که حاشیه جنوبی شهر زنجان خالی از جمعیت شده و با این روند در پونک تا سال‌های بعد انفجار جمعیتی را شاهد خواهیم بود.
سرور رحیما با بیان اینکه جمعیت جنوب شهر زنجان به سمت شرق زنجان هدایت شده است، تصریح کرد: این بخش در حال غرق شدن در فاضلاب شهری است. از لحاظ اجتماعی در این بخش شاهد آسیب هستیم. پتانسیل این منطقه حسینیه اعظم است و واقعا حسینیه چه کاری می‌تواند در این رابطه انجام دهد، باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد.
در ادامه، عضو دیگر شورای شهر زنجان با اشاره به اینکه متاسفانه جنوب شهر، به تبعیت از خط‌مشی معمول، مظلوم واقع شده است، گفت: حاشیه خیام تبدیل به زباله‌دانی شده است و مردم تمایل به زندگی در این منطقه ندارند.
احمد نصیری ادامه داد: متاسفانه سالیان سال به جنوب شهر توجه نشده است و حداقل آنجا را سر و سامان نمی‌دهیم و از طرف دیگر باید به این نکته توجه کرد که این وظیفه مسئولان ارشد استانی است؛ مسئولان باید جواب‌گوی این موضوع باشند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today