ایرنا/ رئیس دادگستری خوزستان با اشاره به دستگیری عوامل سرقت‌های مسلحانه اخیر اهواز و رسیدگی به پرونده قضایی این افراد خارج از نوبت گفت: امنیت مردم و صیانت از آن خط قرمز دستگاه قضایی است.

حجت الاسلام صادق مرادی، رئیس کل دادگستری خوزستان در حاشیه نشست کمیته رسیدگی به جرائم خاص دادگستری استان بر لزوم مبارزه قاطع با عاملان جرایم خشن، سارقان مسلح و مخلان نظم و امنیت عمومی تاکید و اظهار کرد: اخیرا در فضای مجازی تصاویری از سرقت‌های مسلحانه در شهر اهواز منتشر شده که بازتاب گسترده‌ای داشته است و سلب آسایش عمومی و جریح‌دار شدن احساسات مردم را در پی داشته است.
وی ادامه داد: در این رابطه با هماهنگی و سرعت عمل نیروهای اطلاعاتی و انتظامی ظرف ۴۸ ساعت سارقان شناسایی و دستگیر شدند که پرونده‌ این افراد خارج از نوبت و در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار می گیرد تا بدون هیچگونه مسامحه‌ای با اشد مجازات، کیفر خواست آنها صادر شود.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان خوزستان با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی خوزستان اجازه نخواهد داد به امنیت و احساس امنیت مردم در استان کوچکترین خدشه‌ای وارد شود، گفت: با مرتکبان چنین جرائمی که با دستبرد زدن به اموال مردم امنیت آنان را به مخاطره می‌اندازند باید سریع و بدون اغماض برخورد شود.
مرادی صیانت از امنیت مردم را به عنوان خط قرمز دادگستری استان خوزستان عنوان کرد و افزود: اقدامات دستگاه قضایی و نیروهای انتظامی در مبارزه با مخلان امنیت مردم برای  ایجاد آرامش و احساس امنیت در جامعه بسیار تاثیر گذار است.
وی اطلاع‌رسانی نشدن این اقدامات را باعث ایجاد شائبه در افکار عمومی و انتشار شایعات دانست و ادامه داد: بر همین اساس لازم است تا اطلاع‌رسانی صحیح، به ‌موقع و شفاف از اقدامات دستگاه قضایی و نیروهای انتظامی در مبارزه با مرتکبان جرایم خشن، سارقان مسلح و مخلان نظم و امنیت عمومی مردم به جامعه منتقل شود تا از تشویش اذهان عمومی جلوگیری گردد.
مرادی همچنین بر ضرورت استفاده از ظرفیت بسیج و سپاه در جهت مبارزه با مرتکبان جرایم خشن، سارقان مسلح و مخلان نظم و امنیت عمومی مردم تاکیدکرد و افزود: بهره‌گیری از ظرفیت این بخش از نیروهای مسلح در کنار نیروهای انتظامی می‌تواند بر تامین هرچه بیشتر رفاه، امنیت و آسایش آحاد جامعه و مبارزه با مخلان نظم و امنیت عمومی مردم موثر باشد.

  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today