ایرنا/ نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: در دیدار با معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، مطالبات بودجه ای مورد بررسی قرار گرفت و قرار است وی هفته آینده به ایلام سفر کند.

علی اکبر بسطامی، نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه اظهار داشت: در دیدار با محمدباقر نوبخت، برنامه ها و مقدمات سفر به ایلام مورد بحث و بررسی قرار گرفت همچنین در خصوص پیگیری مذاکرات دیدار قبلی و مقدمات سفر به استان بحث و گفت و گو شد.
وی افزود: همچنین در دیدار با رییس سازمان برنامه و بودجه در خصوص تامین اعتبار سامانه گرمسیری، بودجه راه آهن و تامین مالی جابجایی ساکنان روستای عرب رودبار مورد رایزنی و دستور مکتوب وی در این خصوص دریافت شد.
نماینده ایلام در این دیدار خواستار توجه جدی دولت و سازمان برنامه و بودجه به مشکلات حوزه نفت، گاز و پتروشیمی و مقوله اشتغال و رفع بیکاری جوانان شد.
وی افزود: پرداخت مطالبات فرهنگیان نیز مورد بررسی قرار گرفت و از معاون رییس جمهوری در این زمینه قول مساعد گرفته شد.
بسطامی ضمن تشریح شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایلام گفت: استان ایلام با توجه به برخورداری از منابع غنی نفت وگاز همچنین سرمایه های بی نظیر انسانی، دارا بودن تعداد بالای جوانان نخبه و تحصیلکرده های مقاطع ارشد و دکترا ظرفیت توسعه بیش از این را دارد.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی توجه ویژه به معضل بیکاری و بهره گیری از ظرفیت های جوانان در بخش های مختلف صنعت و خصوصا در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی را یکی از مهمترین دغدغه های امروز جامعه استان ایلام عنوان کرد.
بسطامی با تاکید بر جدیت بیشتر و پیگیری دولت در خصوص معضل بیکاری، گفت: معاون رییس جمهوری از عزم دولت برای توجه به مناطق محروم خبرداد و ابراز امیدواری کرد در سفر هفته آینده به استان ایلام ضمن بازدید از بخش های مختلف استان، بخش زیادی از مطالبات بودجه ای پیگیری و محقق شود.
لازم به ذکر است این دومین دیدار نماینده ایلام با رییس سازمان برنامه و بودجه طی ۲ ماه اخیر است تا مطالبات بودجه ای استان با جدیت و سرعت بیشتری پیگیری شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today