مهر/ مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: تا به این لحظه موردی از ابتلاء به کرونا در میان دانش‌آموزان و معلمان نداشته‌ایم.

حسنعلی اصغری مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به حضور دانش آموزان در کلاس اظهار کرد: به صورت روزانه وضعیت مدارس در استان را رصد می‌کنیم و تا به این لحظه هیچ موردی از ابتلاء به کرونا در میان دانش آموزان و معلمان نداریم.
وی افزود: از سویی تاکید ما بر این است که اگر دانش‌آموز و یا معلمی مشکوک به کرونا است و اعضای خانواده خود در چنین وضعیتی هستند در مدارس حضور پیدا نکنند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین عنوان کرد: در حال حاضر وضعیت در شبکه شاد خوب بوده و محتواهای تولید شده در حال توزیع در این شبکه است و به لطف خدا این محتوا و سامانه مورد استقبال نیز قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: نسخه جدید شاد قابلیت‌های بیشتری دارد و این باعث شده تا استقبال دانش‌آموزان و معلمان از آن نیز افزایش یابد.
اصغری در رابطه با میانگین حضور دانش‌آموزان در مناطق مختلف نیز تصریح کرد: حضور دانش آموزان در مناطق مختلف متفاوت بوده اما در حال حاضر میانگین حضور دانش آموزان ۴۲ درصد است.
وی ادامه داد: این به معنای این است که حدود ۶۰ درصد خانواده‌ها ترجیح داده‌اند فرزندانشان از دور و از طریق سامانه شاد و محتواهای شبکه آموزش سال تحصیلی را دنبال کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش با اشاره به احتمال ورود به موج سوم کرونا نیز بیان کرد: در حال حاضر به اقتضای شرایط جلو می‌رویم و طبیعتاً در شرایط متفاوت تصمیمات متفاوتی را اتخاذ خواهیم کرد.
وی گفت: اگر احساس شود حضور دانش آموزان در شیوع کرونا تأثیر مثبت داشته است حتماً تمهیدات جدیدی اندیشیده خواهد شد.
اصغری در پایان یادآور شد: تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم و در صورت نیاز نظر و نکات خود را از طریق ستاد استانی کرونا اعلام خواهیم کرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today