ایرنا/ نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی از صدور دستور احداث پردیس دانشگاه کردستان در مریوان از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.

شیوا قاسمی پور، نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام شده با وزارت علوم و تحقیقات و فناوری، مجوز احداث پردیس دانشگاه کردستان در شهر مریوان توسط محمد غلامی وزیر علوم اخذ شد.
وی افزود: در مکاتبه‌ای که با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری انجام شد دکتر غلامی ضمن تایید دلایل و مستندات لازم به رییس دانشگاه کردستان دستور داد اقدام لازم برای احداث پردیس این دانشگاه در مریوان را انجام دهد.
نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در مکاتبه با وزیر علوم و تحقیقات اعلام شد،  مریوان سومین شهرستان استان به لحاظ جمعیتی و هم مرز با اقلیم کردستان بوده و بیشترین مسافران اقلیم از مرز باشماق در این شهرستان تردد می‌کنند.
قاسمی پور یادآور شد: با توجه به اینکه دانشجویان اقلیم کردستان تمایل زیادی به تحصیل در کشورمان دارند و اکنون پنج صدم دانشجویان دانشگاه کردستان از اقلیم هستند از طرفی کشورهای عربی،  ترکیه و آمریکا در حال جذب دانشجویان این منطقه هستند لازم است ما نیز در این زمینه بیشتر فعالیت کرده و زمینه جذب دانشجویان اقلیم را فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه احداث پردیس بین المللی دانشگاه کردستان از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به استان کردستان است، گفت: هم اکنون ۱۱ هکتار زمین برای احداث این پروژه در مریوان در نظر گرفته شده و برای ساختمان این دانشکده نیاز به تعریف پروژه در ردیف تامین فضای اعتبارات تملک دانشگاه کردستان است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online