ایرنا/ کیفیت هوای پایتخت امروز برای نوزدهمین روز متوالی از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۷۳ در شرایط سالم قرار دارد.

همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۷۳ در شرایط سالم قرار داشت.
در همین مدت غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۸، ازن با شاخص ۴۳، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۱ و منواکسید کربن با شاخص ۳۱ ثبت شد.
کمترین آلودگی در ایستگاه شهرداری منطقه ۱۶ ثبت شد
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۶ با شاخص ۶۴ و همچنین ایستگاه های شهرداری منطقه ۱۹ و اتوبان محلات در منطقه ۱۴ با شاخص ۶۸ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را داشت.
بیشترین آلودگی در منطقه گلبرگ ثبت شد
همچنین ایستگاه‌های گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۱۰۱، شهرداری منطقه ۱۲ با شاخص ۸۸ و مسعودیه در منطقه ۱۵ با شاخص ۸۹ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند.  
شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.
از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۲۹ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳۶ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran