باشگاه خبرنگاران/ رئیس اداره محیط زیست شاهرود از دستگیری شکارچی پناهگاه حیات‌وحش خوش ییلاق در استان گلستان خبر داد و گفت: از منزل این متخلف ۱۰ کیلوگرم گوشت شکار که داخل لباسشویی پنهان کرده بود، کشف شد.

علی‌اکبر قربانلو رئیس اداره محیط زیست شاهرود ضمن بیان اینکه در پی گزارش واصله مبنی بر شکار یک رأس قوچ وحشی توسط فردی از اهالی روستای نراب استان گلستان موضوع در دستور کار قرار گرفت، ابراز داشت: بلافاصله مأموران یگان حفاظت گارد محیط‌زیست پناهگاه حیات‌وحش خوش ییلاق شاهرود با هماهنگی نیروی انتظامی کلانتری غزنوی ضمن دریافت مجوز بازرسی از دادسرای آزادشهر به محل سکونت فرد موردنظر اعزام شدند.
وی ضمن بیان اینکه مأموران با رعایت موازین شرعی و قانونی و در حضور صاحب‌خانه اقدام به بازرسی منزل وی کردند، افزود: متهم با دیدن یگان حفاظت از طبقه دوم سعی در مخفی کردن گوشت شکار داخل لباسشویی کرد که مأموران متوجه این اقدام وی شدند.
رئیس اداره محیط‌زیست شاهرود با بیان اینکه متهم روی گوشت‌های داخل لباسشویی آب و چند تکه لباس ریخته بود تا مأموران قادر به کشف گوشت‌ها نشوند، ابراز داشت: متخلفان بر این باورند که می‌توانند گوشت‌های حیات‌وحشی که شکار شدند را به هر ترفندی پنهان کنند، اما غافل از آنکه قادر به گول زدن مأموران تیزبین محیط‌زیست نیستند.
قربانلو با بیان اینکه حدود ۱۰ کیلو گوشت قوچ وحشی و کله و پاچه از منزل این شکارچی کشف و توقیف ‌شده است، در ادامه تصریح کرد: پس از تشکیل پرونده متهم تحویل عوامل محترم نیروی انتظامی استان گلستان برای بازداشت و رسیدگی‌های بیشتر شد.
وی ضمن بیان اینکه جریمه ۲۵ میلیون تومانی و دو سال زندان در انتظار این متخلف خواهد بود، بیان کرد: از شهروندان تقاضا می‌شود نسبت به محیط اطراف خود حساس باشند و به‌محض رؤیت موارد مشکوک حتماً محیط‌زیست یا نیروی انتظامی را در جریان قرار دهند تا موضوع رسیدگی شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today