مهر/ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: از ورود فاضلاب به کارون شرمنده هستم. از سال ۸۵ و ۸۶ باید جلوی سرریز فاضلاب به کارون را می گرفتیم.

صادق حقیقی پور، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان اظهار کرد: حجم مشکلات آنقدر زیاد است که برخی مواقع در کارهای روزمره غرق و دچار انفعال می‌شویم. در میان این مشکلات قطعاً وجود فضای مجازی گسترده، سایت یا روزنامه‌های اطلاع‌رسانی را یک نعمت می‌دانیم. حتی اگر برخی مواقع نقد از دید ما غیرمنصفانه باشد.
وی با تأکید بر اینکه باید دموکراسی تمرین شود و نباید همیشه منتظر تعریف باشیم، افزود: اینکه کتمان شود که هیچ مشکلی وجود ندارد، اصلاً خوب نیست ولی باید علت سنجی شود که چه عواملی زمینه‌ساز این مسائل شده است چرا که تا مشکلات ریشه‌یابی نشود، شاهد حل آنها نخواهیم بود.
مدیرعامل آبفای خوزستان با اشاره به اینکه تراکم عملیاتی آبفا تنها در یک منطقه صرف نیست، تصریح کرد: در مدیریت، نباید با دیدگاه سیاسی و یا قومیتی به مسائل نگاه کرد بلکه باید همه مردم را برای دریافت خدمات به یک چشم نگاه کرد. بیشتر فعالیت‌های عملیاتی در مناطق پایین‌شهر بوده است که از جمله می‌توان به محلات منبع آب، حصیرآباد، زوئیه، کوت عبدالله و غیزانیه اشاره کرد.
حقیقی پور عنوان کرد: مشکلات آب و فاضلاب به صورت فنی و کارشناسی باید بررسی شوند و نمی‌توان به این مسائل، قومیتی یا سیاسی نگاه کرد. فاضلاب از منظرم مشکل اول خوزستان است که این استان در این زمینه فقیرترین استان کشور محسوب می‌شود.
وی بیان کرد: تمدن قدیمی استان، یکی از علل این مشکلات است و اینکه از همان گذشته سیستم دفع فاضلاب داشتند ولی ایجاد شبکه‌های مدرن با انقلاب و بعد هم جنگ تحمیلی همزمان شد، بعد از جنگ خوزستان در دوران دنبال ساخت خانه بود ولی استان‌های دیگر به دنبال ایجاد شبکه فاضلاب بودند.
۷ شهر خوزستان مشکل فاضلاب دارند
مدیرعامل آبفای خوزستان گفت: مشکل اساسی فاضلاب در هفت شهر سوسنگرد، اهواز، آبادان، خرمشهر، شادگان، ماهشهر و بندر امام وجود دارد که زمین باتلاقی است و برای عمق لوله‌گذاری در یک متری به آب یا لنز ماسه‌ای برخورد می‌کنیم که مجبور به سپرکوبی هستیم و از طرفی بسیاری از خانه‌ها استحکام کافی را در این خصوص ندارند و با سپرکوبی، خراب می‌شوند.
حقیقی پور با اشاره به اینکه برای کار در مناطق مرکز شهر اهواز با یک بیل کل آب مناطق قطع می‌شود، ادامه داد: روز گذشته در کوت عبدالله با یک دستگاه گریدر ۱۷ انشعاب غیرمجاز قطع شد که با وجود غیرمجاز بودن ولی به دنبال وصل شدن مجدد آن بودیم تا آب منزلی قطع نشود.
وی اظهار کرد: قرار است که تأمین آب ۷۴ شهر و چهار هزار روستا در طرح‌های جامع آب‌رسانی انجام شود. این کار از سدهای استان به دلیل منابع آب مطمئن، با کیفیت آب پایدار و مصون از آلودگی هستند، به وسیله خطوط انتقال انجام خواهد شد.
مدیرعامل آبفای خوزستان با اشاره به اینکه در مطالعات بانک جهانی که سال ۸۷ اعلام شد، تصفیه‌خانه شماره دو که ۶۰ درصد آب اهواز را تأمین می‌کند، باید از مدار خارج شود، افزود: دولت اعلام کرد که تأمین آب اهواز در طرح غدیر قرار گرفته است و مطابق این طرح به ازای هر نفر، ۲۵۰ لیتر آب را تحویل شهروندهای اهوازی بدهیم.
حقیقی پور یادآور شد: در طرح غدیر قرار بود آب تصفیه شده را به ما تحویل دهند که اگر این‌گونه نبود، باید در تصفیه‌خانه شماره دو اهواز شاهد حداقل ۱۵ درصد هدررفت آب باشیم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today