ایرنا/ استاندار اردبیل از جهش کرونا در سطح کشور بویژه استان اردبیل در یک ماه اخیر خبر داد.

اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل در این باره اظهار داشت: در روزهای گذشته شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر و خلخال مجددا در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند و سایر شهرستان‌ها نیز تقریبا وضعیت ثابت دارند.
وی با بیان اینکه استان‌های همجوار نیز در وضعیت قرمز قرار گرفته‌اند، افزود: باید در مسافرت این هموطنان به استان نهایت دقت را داشته باشیم تا انتقال این بیماری را کنترل کنیم.
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی در حال حاضر ۲۲۱ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند، گفت: از این تعداد ۵۲ نفر در آی‌سی‌یو تحت نراقبت ویژه قرار گرفته‌اند و سه نفر نیز در ۲۴ ساعت گذشته فوت کردند.
بهنامجو بیان کرد: در یک ماه اخیر میزان رعایت مسائل بهداشتی مردم کاهش یافته است و باید نظارت و کنترل در این زمینه بصورت مشارکتی و حضور در محل‌های مختلف قابل لمس باشد.
رئیس ستاد مدیریت کرونای استان با بیان اینکه بیشترین فراوانی مبتلایان شرکت در میهمانی‌ها و دورهمی گزارش شده است، افزود: طبق آمار و خوداظهاری مبتلایان شرکت در مراسم و میهمانی‌ها بیشتر فراوانی را داشته که تقریبا ۶۸ درصد مراجعه‌کنندگان در دورهمی‌های فامیلی و عزاداری حضور داشته‌اند.
او با اشاره به اینکه خروجی رعایت پروتکل بهداشتی در مدارس خیلی خوب است، تشریح کرد: از ۲۲۰ هزار دانش‌آموز استان مبتلایان بستری شده کمتر از ۹ نفر گزارش شده است، اما باید نسبت به رعایت پروتکل بهداشتی نهایت دقت را در ورود و خروج و داخل مدارس داشته باشیم.
این مسوول با تاکید بر اینکه والدین باید بیشتر دانش‌آموزان پروتکل بهداشتی را رعایت کنند، افزود: اگر دانش‌آموزان ۱۰۰ درصد فاصله اجتماعی و پروتکل بهداشتی را رعایت کنند و والدین نسبت به اصول بهداشتی بی‌تفاوت باشند خطر جدی کل اعضای خانواده را تهدید می‌کند.
استاندار اردبیل در رابطه با تهیه واکسن آنفلوآنزا گفت: این واکسن همه ساله در اختیار مردم و مراکز درمانی قرار می‌گرفت، اما در سال جاری به لحاظ شرایط کرونایی و تحریم به افرادی که قبلا طی غربالگری از سوی مراکز بهداشتی مشخص شده، تزریق خواهد شد.
وی ادامه داد: واکسن آنفلوآنزا به افراد بالای ۶۰ سال و دارای بیماری زمینه‌ای تعلق می‌گیرد و نیاز نیست همه افراد در تهیه و تزریق آن جلوی داروخانه‌ها صف بکشند و به محض وارد شدن به استان اطلاع‌رسانی شده و در اختیار نیازمندان به این واکسن قرار می‌گیرد.
 
  
  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today