عصر ایران/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به تشدید وضعیت بیماری کرونا در این استان گفت: باید والدین را ترغیب کنیم که کودکان خود را به مدرسه نفرستند و آموزش را از طریق فضای مجازی پیگیری کنند.

محمدابراهیم شکیبا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در نشست ستاد مقابله با کرونا، با اشاره به شروع پیک سوم بیماری کرونا در کشور گفت: میانگین بستری‌های کرمانشاه از میانگین کشوری بالاتر است، اما میزان مرگ ناشی از این بیماری در استان از میانگین کشور کمتر است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به شیوع این بیماری در میان کودکان نیز اشاره کرد و افزود: تاکنون ۱۷۸ کودک کرمانشاهی به بیماری کرونا مبتلا شده اند که ۱۳ نفر از آن‌ها به دلیل ابتلا به بیماری‌های زمینه‌ای فوت کردند.
شکیبا با بیان این که براساس برآورد‌های انجام شده دستورالعمل ‌های بهداشتی در ۷۱ درصد از مدارس استان رعایت می‌شود، یادآور شد: از ابتدای بازگشایی مدارس تاکنون برای ۸۷ مدرسه در زمینه رعایت نشدن شیوه نامه ها  تذکر صادر شده است.
وی با اشاره به اینکه رعایت دستورالعمل ‌های بهداشتی در سطح استان کاهش پیدا کرده است، گفت: از ابتدای شروع بیماری کرونا تاکنون ۲۲۳ هزار و ۶۳۴ مورد بازرسی از مراکز مختلف و اصناف انجام شده و ۶ هزار و ۲۹۸ مورد تخلف به دستگاه قضایی معرفی شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح‌های غربالگری  بیماری کرونا در استان کرمانشاه گفت: تاکنون ۷۳۷ مادر باردار دارای علائم کرونا در سطح استان شناسایی شده‌اند که ۲ نفر از آنان جان خود را از دست دادند.
شکیبا عنوان کرد: براساس آمار‌های به دست آمده تعداد بیمارانی که ابتلا آن‌ها به بیماری کرونا قطعی اعلام شده است در نیمه دوم شهریور ماه نسبت به نیمه دوم مرداد ماه بیش از ۲ برابر شده است.
وی نسبت به رعایت نشدن  دستورالعمل های بهداشتی در زندان‌های استان انتقاد کرد و گفت: ایجاد قرنطینه و نقاهتگاه باید در زندان‌های استان مورد توجه قرار گیرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today