ایرنا/ مسئول روابط عمومی کمیته نظارت ستاد مقابله با کرونا گناوه گفت: صاحبان امواتی که در هنگام تشییع جنازه، تدفین و ترحیم خلاف دستورالعمل ستاد کرونا این شهرستان عمل کنند، به مراجع قضایی معرفی و با آنان برخورد می‌شود.

بهروز شهابی، مسئول روابط عمومی کمیته نظارت ستاد مقابله با کرونا گناوه  ابراز کرد: به منظور برگزاری مراسم تشییع و تدفین اموات با حداقل جمعیت، تصمیماتی درگذشته همچون عدم درج تاریخ و ساعت مراسم در اعلامیه های ترحیم، مصوب و به اجرا گذاشته شد و همچنان به قوت خود باقی است
وی افزود: باتوجه به وضعیت قرمز کرونایی شهرستان و پیشنهاد امام جمعه در جلسه شورای اداری ، ممنوعیت دفن اموات در روزهای پنجشنبه و جمعه، اخذ تعهد از خانواده متوفی و صاحبان عزا برای انجام مراسم تشییع با حضور محدود نزدیکان و بستگان متوفی مصوب شد.
شهابی گفت: شهروندان در تجمعاتی نظیر مراسم ترحیم و تشییع جنازه شرکت‌ نکنند، زیرا ازدحام جمعیت زمینه‌ساز ابتلای تعداد کثیری از مردم خواهد شد و باتوجه به تکمیل ظرفیت بیمارستان ها، خدمات دهی را با مشکل مواجهه می‌کند.
وی بیان کرد: بنا به تاکیدات کارشناسان بهداشتی مبنی بر آنکه با فراسیدن فصل پاییز وارد موج سوم این بیماری خواهیم شد، نیاز است تا گروه های مختلف مردم و اصناف به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام جدی‌تری نسبت به گذشته داشته باشند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday