باشگاه خبرنگاران/ مدیر کل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان از کشف مقادیری قابل توجه اقلام دارویی قاچاق در یکی از باربری های حومه شهر زاهدان خبر داد.

حیدر میرزایی، مدیر کل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان گفت: مأمورین مبارزه با قاچاق کالا و ارز  زاهدان بنا بر اخبار دریافتی مبنی بر وجود داروهای قاچاق در یکی از باربری های این شهرستان برای بازرسی و صحت و سقم خبر در محل حاضر شدند.
وی افزود: در بازرسی انجام شده از محل باربری مقادیری داروی قاچاق شامل ۲۲ هزار و ۸۰۰ عدد قرص ال دی، تعداد ۸۶ هزار و ۴۰۰ عدد قرص فنوباربیتال، ۲۳۰ هزار و ۶۰۰ عدد کپسول تتراسایکلین و هزار و ۳۲۰ عدد آمپول سفتراکسن کشف شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان در ادامه گفت: پس از استعلام از معاونت غذا و دارو مشخص شد تمامی داروهای کشف شده غیر مجاز بوده که در همین راستا داروها توقیف و تحویل معاونت غذا و دارو و اصل پرونده برای رسیدگی و سیر مراحل قانونی به اداره تعزیرات حکومتی مرکز استان ارسال شد.
میرزایی تصریح کرد: شعبه رسیدگی کننده به پرونده با توجه به نظریه کارشناسی و عدم ارائه مجوزهای قانونی توسط متهم، تخلف را محرز دانست و از همین حیث متخلف را علاوه بر ضبط داروهای کشف شده به میزان ۸۰۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today