یزدرسا/ نخل‌کار برتر بافقی گفت: مشکل اصلی ما بحث نبود سردخانه است که اگر این مشکل رفع شود بسیاری از دغدغه های ما نیز رفع خواهد شد.

حسن صباغیان بافقی، یکی از نخل‌کاران برتر بافقی در این باره گفت: درختان خرمایی که کاشت کرده ام هم اکنون  18 سال دارند که پس از 7 سال باردهی آنها شروع شد و در مجموع 11 سال هست که برداشت خرما را انجام می دهم.
وی در ادامه بیان داشت: سطح زیر کشت نخلستان یک هکتار هست و در خصوص میزان برداشت در چند سال ابتدایی که تجربه کافی نداشتم برداشت خوبی نداشتم ولی پس از چند سال تجربه از بزرگان و کمک گرفتن از جهاد کشاورزی خوشبختانه برداشت محصول خرما خوب بوده است.
این نخل کار برتر بافقی تصریح کرد: خوشبختانه امسال با تجربه ای که از سال‌های گذشته داشتم و رسیدگی خوبی که انجام شد از هر درخت بالای 120 کیلوگرم خرما برداشت کردم. 
صباغیان افزود: در یک هکتار 200 درخت خرما کشت شده که پیش بینی برداشت ما 14 تن در یک هکتار هست.
وی در خصوص میزان آبیاری درختان نیز بیان داشت: قبل از برداشت هر هفت روز و موقع برداشت نیز بین 14 تا 21 روز درختان را آبیاری می شود.
صباغیان در خصوص مشکل اصلی نخل کاران شهرستان اظهار داشت: مشکل اصلی ما بحث سردخانه هست که اگر این کار انجام شود خیلی از مشکلات ما حل خواهد شد.
وی در پایان از مسئولین جهاد کشاورزی بابت همکاری و مشاوره در زمان برداشت محصول خرما تشکر و قدردانی کرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today