تسنیم/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه میزان ذخیره پلاسما در کاشان به صفر رسیده است، گفت: چند بیمار کرونایی نیازمند دریافت پلاسما هستند و بهبودیافتگان برای اهدای پلاسما اقدام کنند.

محمد حاجی جعفری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه کودکان بیمار با علائم سرماخوردگی به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند، اظهار کرد: اطفال بیمار یک تا دو درصد از بیماران بستری را شامل می‌شود؛ اما آن چیزی که موجب نگرانی شده آن است که اطفال و یا دانش‌آموزان ناقلین بی‌علامت و یا کم علامت هستند.
وی با بیان اینکه این افراد موجب انتشار ویروس و انتقال آن به افراد جامعه و خانواده آنان می‌شود، افزود: دانشگاه علوم پزشکی کاشان به صورت شفاف اعلام کرده است که مدارس و دانشگاه به صورت غیرحضوری برگزار شود و با توجه به آنکه شرایط بحرانی‌تر شده است تمامی محدودیت‌های زمان اسفند برگردد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان ضمن تاکید بر عدم برپایی اجتماعات، ابراز کرد: لازم است تمامی محدودیت‌ها در تمامی زمینه ها همچون اصناف و غیره برگردد، چراکه فصل آنفولانزا نزدیک بوده و شرایط فعلی قطعا کفاف بار بیشتر بیماری بر روی دوش همکاران بخش درمان را نمی‌دهد.
وی با بیان اینکه خوشبختانه مرگ و میر کودکان بر اثر کرونا تاکنون نداشتیم، گفت: شدت بیماری در میان کودکان خفیف است و بر همین اساس بیماری در آنان یا بسیار خفیف بوده یا احتمال شدت بالای بیماری در آنان بسیار کم است و بر همین اساس بیماری در کودکان بدون علامت و یا کم علامت است.
حاجی‌جعفری با بیان اینکه ذخیره پلاسما در کاشان به صفر رسیده است، تصریح کرد: چند بیمار بدحال کرونایی داریم که برای بهبود روند درمان آنان نیازمند پلاسما هستیم؛ اما متاسفانه تلاش برای تهیه پلاسما تاکنون جواب نداده و از مرکز استان اصفهان هم درخواست دادیم؛ اما تاکنون پلاسما به ما اختصاص داده نشده است.
وی با بیان اینکه از شهروندان بهبودیافته تقاضا داریم که با اهدای پلاسمای خون خود جان شهروندان را نجات دهند، تاکید کرد: متقاضیان اهدای پلاسما قبل از هرگونه مراجعه حضوری در ساعات اداری برای هماهنگی بیشتر با شماره تلفن‌های 55442015 و 55444016 تماس بگیرند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today