مهر/ امام جمعه همدان بابیان اینکه در این شرایط اقتصادی مردم از مجلس و مسئولان انتظار دارند، گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید از حواشی پرهیز کنند و به انجام کارهای اصلی بپردازند.

آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی، امام جمعه همدان در خطبه‌های نماز جمعه همدان با بیان اینکه در فضای سیاسی برخی به راحتی دچار خطا می‌شوند و بداخلاقی‌های سیاسی دارند؛ گفت: متأسفانه بین سیاسیون به بعضی از این معضلات مبتلا هستیم.
امام جمعه همدان با بیان اینکه سیاسیون هم قیامت دارند و باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشند خطاب به آنان اظهار کرد: درست است که مسئول هستید و میز و قدرتی در اختیار دارید اما باید بدانید که شما باید بیشتر مواظب باشید و مسائل اخلاقی را رعایت کنید.
آیت الله شعبانی با بیان اینکه امروز در عرصه سیاست گاهی موارد برخی مسائل اخلاقی را رعایت نمی‌کنند و با تهمت و افترا و متهم کردن یکدیگر به صورت یکدیگر چنگ می‌اندازند، گفت: مسئولین نظام اسلامی نباید این چنین رفتاری داشته باشند.
وی با بیان اینکه اگر مسئولی در نظام اسلامی عدالت نداشته باشد شرعا نمی‌تواند کار کند و منصب بگیرد، گفت: نظام اسلامی محصول خون شهدا است.
امام جمعه همدان با توصیه به نمایندگان مجلس نیز اظهار کرد: نمایندگان از حواشی پرهیز کنند چرا که مقام معظم رهبری این مجلس را مجلسی انقلابی معرفی کرده‌اند و امید مردم به مجلس انقلابی است.
وی با بیان اینکه برخی رسانه‌ها نیز بنا دارند مجلس را تضعیف کنند و یا به حواشی بکشانند، گفت: نماینده‌ها باید مراقب باشند و به کار اصلی خود بپردازند و وارد حواشی نشوند چرا که در این شرایط اقتصادی مردم از مجلس و مسئولان انتظار دارند.
آیت الله شعبانی به هفته دفاع مقدس نیز اشاره کرد و با بیان اینکه این هفته از زوایای مختلف قابل مطالعه است، گفت: مسئله اقتدار نظامی جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس باید بیان شود.
امام جمعه همدان با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی ۸۶ کشور از عراق حمایت می‌کردند به طوری که ۳۶ کشور تسلیحات نظامی و نیرو به عراق ارسال می‌کردند، گفت: این در حالی بود که ۱۹ ماه از انقلاب ایران گذشته بود و ایران با دست خالی جنگید.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today