باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک هزار و۴۰۰ واحد مسکونی بافت فرسوده شهر دوگنبدان از سال ۱۳۹۶ تاکنون نوسازی شده است.

حسین جنتی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: برای نوسازی هر واحد مسکونی ۵۰۰ میلیون ریال وام بانکی ارزان قیمت و ۲۱۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض پرداخت می شود.
وی افزود: تسهیلات بانکی با سه سال دوره تنفس، چهار درصد کارمزد و ۱۵ سال دوره بازپرداخت از مهمترین حمایت‌های دولت برای احیای بافت فرسوده این شهر است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اجرای طرح های بازآفرینی شهری شامل فرهنگ‌سرا و مجتمع های تجاری از دیگر برنامه‌هایی است که در کنار نوسازی واحدهای مسکونی برای بهبود زندگی ساکنان این مناطق اجرا شده است.
جنتی گفت: هم اکنون یکهزار و ۷۰۰واحد مسکونی در مناطق بافت فرسوده شهر دوگنبدان در حال ساخت است.
وی میزان تسهیلات  اختصاص یافته برای این طرح درسال های ۹۸و ۹۹ را۹۰۰میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: جذب این تسهیلات چهره ی بافت فرسوده را دگرگون خواهد کرد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مالکان سه هزار و ۵۰۰ واحد مناطق بافت فرسوده این شهر برای استفاده از مزایای این طرح نام‌نویسی کرده‌اند و حمایت از شتاب بخشی این پروژه با پیگیری جذب منابع لازم اولویت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.
جنتی زیباسازی، ایمن‌سازی و اشتغال بخش مسکن در پروژه ملی نوسازی بافت فرسوده را از پیامدهای احیای بافت فرسوده شهر دوگنبدان ذکر کرد.
وی اعتبار بلاعوض پروژه بافت فرسوده دوگنبدان در سال ۹۸ را ۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: اعتبار این طرح امسال ۱۸ میلیارد تومان است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today